Nowa wielokolorowa, wysokiej jasności dioda LED firmy Seoul Semiconductor

Dioda Z7-F firmy Seoul Semiconductor należy do serii diod LED wysokiej mocy nazwanej Z7. Składa się z czterech złącz, świecących na czerwono, zielono, niebiesko i biało, pozwalających na uzyskanie dowolnej barwy, co istotne jest np. dla zastosowań oświetlenia scenicznego.

Dioda LED Z7-F została zaprojektowana do pracy przy dużym prądzie (do 700 mA na każde z czterech złącz) i daje mocny strumień (czerwony: 75 lm/W, zielony: 88 lm/W, niebieski: 15 lm/W, biały: 97 lm/W) i dużą luminancję, a soczewkowa obudowa skutkuje lepszym rozpraszaniem światła. Całkowity strumień emitowany przez diodę wynosi typowo 440 lm/W, a temperatura barwowa 5500-6000 K. Z7-F może rozpraszać maksymalnie 11 W mocy.

Dioda została wykonana na ceramicznym podłożu PCB, a jej obudowa ma niską rezystancję termiczną. Jest przeznaczona do montażu powierzchniowego i ma wymiary 9 mm x 7 mm x 3.2 mm.

Typowe zastosowania diody LED o takiej charakterystyce to: oświetlenie architektoniczne, ozdobne oraz sceniczne, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Nowe diody LED firmy Seoul Semiconductor są już dostępne zarówno w formie próbek, jak i  produktu do kupienia w ilości hurtowej.

Dystrybutorem Seoul Semiconductor w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze