„Procesory DSP dla praktyków” – nowa książka Wydawnictwa BTC
Nakładem Wydawnictwa BTC ukazała się książka pod tytułem „Procesory DSP dla praktyków”, której autorem jest wykładowca z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – Henryk A. Kowalski.
Książka jest jest kompleksowym przewodnikiem po tajnikach budowy, możliwościach aplikacyjnych i wyposażeniu mikrokontrolerów z rodziny TMS320C2xxxx firmy Texas Instruments. Szczególnie dużą uwagę poświęcono układom z niezwykle popularnej na świecie podrodziny Piccolo, która pozwoliła wejść w świat cyfrowej obróbki sygnałów (DSP) elektronikom obawiającym się trudnych do uniknięcia wysokich kosztów startowych, jakie trzeba było dotychczas ponosić aplikując rozwiązania starszych generacji.
Dodatkowe informacje, spis treści i wstęp do książki, są dostępne na stronie Wydawnictwa BTC.


Niewidzialna przewaga. Jak technologia zmienia polską armię
Firma Hamamatsu wdrożyła fotodiodę krzemową typu PIN do zastosowań w transmisji światłowodowej (FSO), laserach i analizach
Photon Bridge i PHIX przyspieszają rozwój zewnętrznych źródeł laserowych DWDM dla hiperskalowych centrów danych AI 



