Intersil poszerza rodzinę szybkich przetworników A/C o modele niskoszumne i energooszczędne


 


Firma Intersil rozszerzyła rodzinę szybkich przetworników analogowo-cyfrowych o nową serię układów, wyróżniających się najlepszym na rynku stosunkiem sygnału do szumu i niskim poborem mocy. Układy ISLA12Pxx oraz ISLA214Pxx są odpowiednio 12- i 14-bitowymi przetwornikami A/C o częstotliwościach próbkowania 130, 200 i 250 MSPS. Seria ta oferuje najlepszy dostępny na rynku stosunek sygnał-szum dla szybkich przetworników 12- i 14-bitowych – ponad 73.0 dBFS dla 14 bitów i 70.5 dBFS dla 12 bitów przy częstotliwościach wejściowych do 105 MHz. Jednocześnie układy pobierają mniej niż 450 mW mocy z pojedynczego źródła zasilania 1.8 V.


W układach wykorzystano autorską technologię Intersil FemtoCharge, która znacznie obniża pobór mocy bez konieczności zmniejszenia zakresu dynamiki przetwornika. Dzięki temu przetworniki Intersil poprawiają dokładność pomiaru i oszczędzają energię, co sprawia, że mogą znaleźć zastosowanie między innymi w systemach i przyrządach akwizycji danych wysokiej jakości, sprzęcie testującym w telekomunikacji i szerokopasmowych systemach komunikacji.


ISLA212Pxx oraz ISLA214Pxx  są układami kompatybilnymi pinowo z innymi przetwornikami firmy Intersil. Kompatybilność ta pozwala nabywcom na zmianę dotychczasowego przetwornika Intersil na przetwornik z lepszą dokładnością lub częstotliwością próbkowania bez modyfikacji struktury przyrządu. Upraszcza to projektowanie systemów, zmniejsza związane z tym ryzyko i skraca czas wprowadzenia gotowego produktu na rynek.


Układy z serii ISLA212Pxx oraz ISLA214Pxx są już dostępne w obudowach QFN 10 mm x 10 mm, będą również oferowane w obudowach QFN 7 mm x 7 mm. Ceny nowych przetworników firmy Intersil zaczynają się od 24.55 USD za sztukę przy zamówieniach 1000 egzemplarzy.

O autorze