Tani transceiver radiowy Zigbee firmy Atmel dla urządzeń o niskim poborze prądu

Firma Atmel ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego transceivera (nadajnika-odbiornika) radiowego pracującego w paśmie ISM 2.4 GHz.  Transceiver AT86RF232 charakteryzuje się napięciem zasilania z zakresu od 1.8 V do 3.6 V, czułością odbiornika -100 dBm, maksymalną mocą wyjściową 3 dBm oraz możliwością szyfrowania danych w standardzie AES. Nowy układ nadajnika-odbiornika firmy Atmel został ponadto dostosowany do realizacji komunikacji radiowej zgodnej z protokołem ZigBee. Pobór prądu układu w odbiorczym trybie pracy wynosi 11.8 mA. W trakcie nadawania zużycie prądu wzrasta do 13.8 mA. Wszystkie te cechy składają się na atrakcyjność transcievera łączności bezprzewodowej AT86RF232 i umożliwiają jego wykorzystanie w szerokim zakresie zastosowań konsumenckich, w tym w pilotach zdalnego sterowania, urządzeniach domowej rozrywki, komputerowych urządzeniach peryferyjnych takich jak myszy i klawiatury i wielu innych.

Firma Atmel przygotowała zestaw rozwojowy umożliwiający szybkie rozpoczęcie pracy z transceiverem AT86RF232. Zestaw REB232ED-EK składa się z dwóch płytek drukowanych z układem AT86RF232 oraz mikrokontrolerem ATXmega256A3 firmy Atmel. Oferowane płytki obsługiwane są przez bezpłatne oprogramowanie dostępne na stronie internetowej firmy Atmel.

Transceiver AT86RF232 firmy Atmel jest już dostępny w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 1.60 USD za sztukę, przy zamówieniach na 10 000 sztuk. Zestaw ewaluacyjny REB232ED-EK można kupić w sklepie internetowym firmy Atmel w cenie 239 USD.

O autorze