ARM Cortex-M4 i Cortex-A5 w jednym – nowe układy Freescale

 

 

 

Firma Freescale Semiconductor zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowej gamy produktów, która łączyć będzie wysokiej wydajności mikrokontroler oparty na rdzeniu ARM Cortex-M4 z energooszczędnym procesorem aplikacyjnym ARM Cortex-A5.  Opracowana grupa produktów stworzy nową rodzinę układów przeznaczonych dla aplikacji wbudowanych rozszerzając ofertę firmy Freescale, która obecnie oferuje w tym zakresie przede wszystkim mikrokontrolery Kinetis oraz procesory aplikacyjne i.MX. Oprócz rdzenia  ARM Cortex-M4 i ARM Cortex-A5, w nowej grupie układów firmy Freescale zintegrowanych zostanie wiele funkcjonalnych zasobów peryferyjnych. Będą to między innymi przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe, timery, pamięć, interfejsy pamięci oraz interfejsy komunikacyjne i bezpieczeństwa. Potencjalne zastosowania układów to aplikacje do sterowania w czasie rzeczywistym oraz aplikacje przetwarzania dźwięku i obrazu.

Firma Freescale zapowiedziała opracowanie dla swojej nowej platformy sprzętowej narzędzi programowych, które mają być dostępne jeszcze w tym roku. Wprowadzenie układów do sprzedaży jest planowane na pierwszy kwartał 2012 roku.

Dystrybutorem Freescale w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze