Absolwent Politechniki Wrocławskiej laureatem konkursu EBV STM32 Design Contest

Ogłoszono wyniki konkursu „STM32 Design Contest” na aplikację wykorzystującą mikrokontroler STMicroelectronics STM32 z rdzeniem ARM Coretx-M3. Spośród wszystkich prac nadesłanych do konkursu  wyłonione zostały trzy, najwyżej ocenione przez jury. Miło nam ogłosić, że drugie miejsce w konkursie zajął Szymon Panecki, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, współpracownik miesięcznika Elektronika Praktyczna i portalu MIKROKONTROLER.pl.

Szymon Panecki

Szymon Panecki

Konkurs został ogłoszony rok temu przez europejskiego dystrybutora produktów STMicroelectronics – firmę EBV Elektronik. Po zarejestrowaniu się w konkursie uczestnicy mogli otrzymać nieodpłatnie zestaw rozwojowy STM32VLDISCOVERY, który mógł zostać użyty do stworzenia aplikacji konkursowej. Reguły konkursu dawały konstruktorom duże pole do popisu, bowiem jedynym ograniczeniem prac konkursowych była konieczność zastosowania mikrokontrolera z rodziny STM32F. O reszcie decydowały umiejętności i wyobraźnia uczestników.

W konkursie przewidziano następujące nagrody:
1. miejsce: motocykl Harley Davidson Dyna Wide Glide
2. miejsce: rower z silnikiem elektrycznym Daum Pedelec Trekking H Premium
3. miejsce: voucher na zakup sprzętu Apple o wartości 1000 EUR

Konkurs cieszył się dużą popularnością, czego dowodzi duża liczba zarejestrowanych zgłoszeń oraz ponad 300 aplikacji, które zostały finalnie zgłoszone do oceny jury. Projekt, który zajął drugie miejsce w konkursie nosi tytuł „Mobile platform for remote weather measurements”. Celem projektu było wykonanie mobilnej platformy (zdalnie sterowanego pojazdu) umożliwiającej dokonywanie na odległość pomiarów meteorologicznych. Projekt składa się z dwóch urządzeń elektronicznych – modułu pojazdu i modułu sterującego. Oba urządzenia powstały w oparciu o mikrokontroler STM32F103RBT6.

O autorze