Wodoszczelne wtyki i gniazda firmy APP z linii SPEC Pak™

Firma Anderson Power Products ma w ofercie wiele typów złącz dla energoelektroniki. Oparta na stykach w sprawdzonej technologii Powerpole® i zamknięta w obudowach typu SPEC (Sealed Power for Environmental Conditions) linia SPEC Pak™ rozszerza tę ofertę o wtyki i gniazda przeznaczone do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Złącza SPEC Pak spełniają wymagania normy IP 68, czyli są zupełnie szczelne dla kurzu i pozwalają na zanurzenie w wodzie na głębokość ponad 1 m na 30 minut. Złącza mają od trzech do sześciu styków mocowych i mogą pracować z przewodami o powierzchni przekroju od 0,25 do 85,0 mm2 (AWG #24 do 3/0). Dostępne są wersje dla różnych prądów maksymalnych – od 15 do 310 A oraz w różnych konfiguracjach linii mocowych, sterujących i masy. Producent zapewnia o wysokiej trwałość złącz, dającej minimum 1500 cykli przyłączania.

Złącza SPEC Pak są bezpieczne z punktu widzenia bezpośredniego kontaktu z wyprowadzeniami, gdyż styki Powerpole spełniają wymagania norm UL 1977 oraz IEC 60529, nie pozwalając na dotknięcie wyprowadzeń palcem. Kolory styków Powerpole można dobrać wg uznania, co pozwala też na przypisanie konkretnym przewodom kolorów i ułatwia orientację w sieci oraz montaż.

Do linii SPEC Pak należą rodziny złącz nazwane: Mini (do 22 A), Solar (do 40 A), 4 Position (do 40 A), 6 Position (do 45 A), High Power (do 260 A) i Extreme (do 300 A).

Wszelkie szczegóły dot. złącz SPEC Pak można znaleźć na stronach producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze