LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

NXP wprowadza tranzystor średniej mocy w obudowie DFN o wymiarach 2 mm x 2 mm


 


Firma NXP Semiconductors opracowała tranzystor bipolarny PNP w obudowie DFN2020-3 (SOT1061) o wymiarach 2 mm x 2 mm, z trzema wyprowadzeniami w postaci pól kontaktowych. Tranzystor BC69PA jest pierwszym na rynku tranzystorem średniej mocy dostępnym w tak miniaturowej formie. Małe gabaryty obudowy układu pozwalają zaoszczędzić do 80 % miejsca na płytce drukowanej w porównaniu z konwencjonalną obudową SOT89. Jednocześnie małe rozmiary układu nie wpływają negatywnie na jego parametry takie jak wydajność prądowa (prąd kolektora Ic do 2 A oraz szczytowy prąd kolektora ICM do 3 A) i wydajność cieplna (Ptot do 1.1 W). Tranzystor BC69PA jest zgodny z wymogami normy samochodowej AEC-Q101.


Dzięki małym wymiarom, dużej wydajności prądowej i cieplnej, nowy tranzystor firmy NXP  jest atrakcyjnym rozwiązaniem układowym, które może zostać zastosowane np. w urządzeniach przenośnych zasilanych na baterię, samochodowych, przemysłowych i domowego użytku. 


Nowe tranzystory średniej mocy są już dostępne w sprzedaży. Ceny w ilościach hurtowych zaczynają się od 0.10 USD za sztukę. Więcej informacji o tranzystorze BC69PA można znaleźć na stronie producenta.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!