Nowy moduł nadajnika radiowego TeleControlli RT41

Firma TeleControlli, znany producent rozwiązań telekomunikacyjnych, wprowadziła do swojej oferty nowy moduł nadajnika radiowego na pasmo 433.92 MHz, o nazwie RT41-433. Moduł RT41-433 umożliwia realizację transmisji danych z prędkością do 9.6 kbit/s pozwalając przy tym na emisje sygnału z mocą od -1 dBm do +7 dBm. Dużą zaletą modułu jest możliwość pracy w warunkach zasilania napięciem z pojedynczego ogniwa NiMH lub baterii alkalicznej (całkowity zakres napięcia zasilania to 1 V do 1,65 V ). Gabaryty modułu wynoszą 17.78 mm x 10.16 mm. Wśród typowych zastosowań modułu można wymienić: układy do otwierania bram, pompy hydrauliczne czy automatyczne systemy sterowania.

Rys. 1. Zdjęcie nadajnika RT41 w obudowie DIL

Rys. 1. Zdjęcie nadajnika RT41 w obudowie DIL

W module RT41-433 zintegrowano rezonator SAW, wzmacniacz mocy oraz filtr dolnoprzepustowy. Moduł został wykonany jako rozwiązanie hybrydowe w technologii Thick Film Hybrid opracowanej przez TeleControlli. Technologia ta polega na nanoszeniu na materiały ceramiczne ekranowanych tuszów rezystywnych, przewodzących oraz dielektrycznych. Tusze te, oparte na metalach szlachetnych, formują ścieżki oraz elementy pasywne układu (rezystory i kondensatory). Thick Film Hybrid stanowi alternatywę dla płytek PCB, cechując się lepszą precyzją elementów, większą niezawodnością i miniaturyzacją, lepszym odprowadzaniem ciepła, wyższymi napięciami przebicia i niższą ceną niż tradycyjne płytki drukowane.

RT41-433 jest kompatybilny pinowo z modułami RT4, RT14, RT15, RTQ4 oraz RTFQ4. Moduł dostępny jest zarówno w wersji z wyprowadzeniami do montażu przewlekanego, jak również powierzchniowego (SMD).

Rys. 2. Typowy układ z nadajnikiem RT41

Rys. 2. Typowy układ z nadajnikiem RT41

Szczegółowe informacje dotyczące modułu RT41-433 wraz z notą katalogową można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze