Oferta zasilaczy Siemens bogatsza o urządzenia do montażu ściennego

 

 

 

Siemens rozszerzył swoją serię zasilaczy SITOP o zasilacze do montażu ściennego, o symbolu PSU100D, mające możliwość przełączania trybu pracy. Zasilacze te są urządzeniami jednofazowymi, charakteryzującymi się bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do możliwości.

Montaż ścienny za pomocą śrub, eliminuje konieczność stosowania szyny tylnej. Urządzenia te mają wytrzymałe, niskoprofilowe obudowy wykonane z aluminium, zapewniające stopień ochrony IP20, zasilacze nie zajmują dużo miejsca, a także mogą być montowane w różnych pozycjach. PSU100D stanowi dowód na to, że funkcjonalność i wysoka wydajność nie musi być powiązana z zajęciem dużej części przestrzeni montażowej. Zasilacze te spełniają wszystkie podstawowe wymagania dotyczące urządzeń zasilających i świetnie współpracują z instalacjami elektrycznymi w różnego rodzaju aparaturach i maszynach, a także mogą być stosowane w aplikacjach automatyki, które nie są zaopatrzone w szynę montażową. Szeroki zakres temperatury pracy (-10 do + 70°C) pozwala na użycie PSU100D w nawet najbardziej uciążliwych warunkach.

Istnieje sześć wariantów zasilaczy bez chłodzenia aktywnego; zapewniają one stabilne napięcie 24 V z wyjściowym prądem znamionowym w zakresie od 2.1 do 6.25 A lub  napięcie 12 V z wyjściowym prądem znamionowym w zakresie od 3 do 8.33 A. Inne wersje PSU100D 24 V, ze znamionowym prądem wyjściowym 12 A, są wyposażone w aktywne chłodzenie. Dla uzyskania wyższych wartości prądów wyjściowych można zastosować połączenie równoległe dwóch zasilaczy tego samego typu. Napięcie wyjściowe zasilaczy można regulować za pomocą potencjometru w zakresie od 22 do 28V dla wersji 24 V, oraz w zakresie od 11 do 14 V w wersji 12 V. Zielona dioda LED sygnalizuje tryb pracy, w którym ustawione jest poprawne napięcie wyjściowe. Wbudowane elektroniczne zabezpieczenia przed zwarciem, przeciążeniem i przepięciem zapewniają bezpieczeństwo w przypadku awarii.

Zasilacze Sitop można podłączyć do jednej fazy niemal każdego publicznego lub przemysłowego systemu zasilającego, ponieważ działają przy napięciu wejściowym, które może być dobrane z bardzo szerokiego zakresu – od 85 aż do 264 V AC. Przedstawiane urządzenia mają certyfikaty CE i cULus  (Underwriters Laboratories certification for Canada and the USA) oraz klasę B odporności na zakłócenia radiowe.

Więcej informacji: www.siemens.pl/sitop

O autorze