RS Components podwójnym zwycięzcą rozdania nagród Elektra 2011

RS Components, dystrybutor produktów z zakresu elektroniki oraz  automatyki, triumfuje w dwóch kategoriach podczas rozdania nagród Elektra European Electronics Industry Awards 2011. Podczas kolacji w Park Plaza, Westminster Bridge w Londynie, firma RS została wyróżniona nagrodami 'Dystrybutor Roku’ oraz prestiżowym tytułem 'Firma Roku’.

Rozdanie nagród Elektra jest corocznie jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu branżowym. Nagrody te przyznawane są osobom oraz przedsiębiorstwom w Europie w celu wyróżnienia ich osiągnięć oraz promowania najlepszych praktyk w zakresie innowacji, wzrostu sprzedaży i motywacji pracowników. Firma RS została wyróżniona tytułem 'Dystrybutora Roku’ przez niezależny panel jury z branży, a wśród zwycięzców została również wybrana 'Firmą Roku’.

Sędziowie zdecydowali się na wyróżnienie RS w obu kategoriach za wybitne osiągnięcia w zakresie innowacji technologicznej i sukcesu w biznesie. Jury było w szczególności pod wrażeniem sposobu, w jaki firma zmieniła podejście do rynku dystrybucji, zwiększając nie tylko swoją obecność w Internecie, ale także liczbę nowych produktów. Nie bez znaczenia jest również wpływ RS na społeczność projektową. Kluczem do tego procesu okazało się wprowadzenie zaawansowanych narzędzi i zasobów w zakresie projektowania, które w całości zostały udostępnione bezpłatnie. DesignSpark PCB to wyróżnione nagrodami, w pełni zintegrowane, potężne oraz proste w użyciu narzędzie do projektowania PCB, które od momentu udostępnienia zostało pobrane już  ponad 100 000 razy.

O autorze