Nowa generacja kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch S firmy Atmel


 


Firma Atmel ogłosiła dostępność w sprzedaży nowej rodziny kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch S Series. Układy przeznaczone są do budowy interfejsów użytkownika w urządzeniach z wyświetlaczem od 3.5 do 17 cali.


Rodzina maXTouch S Series liczy trzy modele, które zaprojektowane zsotały do obsługi wyświetlaczy o różnych rozmiarach. Układ mXT224S przeznaczony jest do wyświetlaczy o przekątnych od 3.5 do 4.5 cala, czyli np. dla kamer cyfrowych czy odtwarzaczy mp3. Kontroler mXT336S dedykowany jest dla wyświetlaczy od 4.3 do 5.5 cala, czyli może znaleźć zastosowanie w smartphonach. Układ mXT1664S zaprojektowany jest z kolei do tabletów, gdyż obsługuje wyświetlacze od 10.1 do 17 cali, dając 32-bitową rozdzielczość.


Kluczową cechą nowych układów maXTouch jest wykorzystanie technologi SlimSensor,  służącej do ograniczania szumów wyświetlacza i poprawiającej czułość interfejsu dwukrotnie w stosunku do poprzedniej generacji kontrolerów maXTouch. Istotne jest tu, że nie wymaga ona dodatkowych kanałów do nasłuchiwania, synchronizacji czy taktowania, ani specjalnej kalibracji. Dzięki technologii SlimSensor projektanci mogą wykorzystać najnowsze rozwiązania czujników dotyku, takie jak: w pełni laminowane, nieekranowane czujniki typu touch-on-lens, zintegrowane z wyświetlaczem czujniki on-cell czy ultra-cienkie czujniki zrealizowane na foliach. Rozwiązania te są nawet do 58% cieńsze niż ich konwencjonalne odpowiedniki.


Inne technologie usprawniające projektowanie interfejsów dotykowych, w które wyposażone są kontrolery maXTouch to: w pełni zrównoleglone skanowanie ekranu, przyspieszające pracę systemu oraz ulepszone algorytmy przetwarzania sygnału z detektorów, poprawiające precyzję śledzenia ruchu palca i eliminację sygnałów niepożądanych. Dzięki tym usprawnieniom, kontrolery spełniają wymagania systemów Windows 8 i Windows Phone 8.


Kontrolery rodziny maXTouch S Series współpracują z wprowadzonym niedawno na rynek aktywnym rysikiem maXStylus oraz tańszymi pasywnymi rysikami. Dzięki obsłudze rysików, kontrolery te pozwalają wykorzystać najnowsze funkcje systemu Android 4.0.


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy Atmel.

O autorze