LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Warsztaty dotyczące technik implementacji USB z wykorzystaniem mikrokontrolerów NXP

Wysoka wydajność, wszechobecność i łatwość użycia to podstawowe cechy interfejsu komunikacyjnego USB. Gdy aplikacja wymaga funkcjonalności polegającej na szybkim i prostym podłączeniu urządzenia peryferyjnego, standard USB jest rozwiązaniem bezkonkurencyjnym. Firma NXP Semiconductors jest wiodącym producentem opartych na rdzeniu ARM Cortex-M mikrokontrolerów z interfejsem USB.

Firmy NXP oraz EBV przygotowały warsztaty projektowe wykorzystujące platformę NXP LPCXpresso oraz bezpłatne (ograniczone do 128 kB pamięci kodu) rozwojowe narzędzie programistyczne firmy Code Red. W ramach warsztatów przedstawione zostaną zaawansowane możliwości mikrokontrolerów LPC11u1X oraz LPC1343 w celu pokazania uczestnikom jak tworzyć i rozwijać projekty wykorzystujące interfejs USB. Firmy NXP i EBV zapraszają do udziału w warsztatach. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Dodatkowo każda z obecnych podczas warsztatów osób otrzyma zestaw rozwojowy.

Program warsztatów

08:30 – 09:00 Rejestracja/Początek warsztatów
09:00 – 10:00 Przegląd mikrokontrolerów firmy NXP z rdzeniem ARM Cortex-M0 i M4
10:00 – 10:15 Platforma LPCXpresso i narzędzie programistyczne firmy Code Red
10:15 – 11:00 Zajęcia praktyczne 1 (LPC11U1X) – „Mój pierwszy projekt z LPCXpresso”
11:00 – 11:30 Zajęcia praktyczne 2 – przerwania rdzenia Cortex, debugowanie
11:30 – 12:30 Sterowniki USB dla LPC1343 (klasa USB HID – Human Interface Device), zajęcia praktyczne 3
12:30 – 13:30 Lunch
13:30 – 14:00 Rdzenie Cortex-M
14:00 – 16:30 Sterowniki USB (klasa USB MSD – Mass Storage Device), zajęcia praktyczne 4. Sterowniki USB (klasa USB CDC – Comunication Device Class), zajęcia praktyczne 5

Data i miejsce warsztatów

23.02 2012 – Warszawa

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!