LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Moduł bazowy z mikrokontrolerem LPC11U24 w ofercie RS Components

 

 

 

Firma RS Components ogłosiła dostępność w swojej ofercie nowego modułu bazowego LPC11U24 mbed. Płytka ta jest tanim rozwiązaniem umożliwiającym szybkie i profesjonalne wykonywanie prototypów systemów opartych na mikrokontrolerach NXP LPC11U24.

Moduł LPC11U24 mbed jest przede wszystkim odpowiedni do tworzenia prototypów niedrogich urządzeń USB, aplikacji zasilanych z baterii i projektów opartych na 32-bitowym mikrokontrolerze z rdzeniem ARM Cortex-M0. Moduł dostępny jest w małej obudowie DIP odpowiedniej do prototypowania urządzeń wykonanych w technice montażu przewlekanego. Na płytce modułu zintegrowano wbudowany programator pamięci Flash USB. Płytka mbed wspierana jest przez platformę narzędzi internetowych, która dostępna jest zarówno pod adresem mbed.org, jak i designspark.com. Narzędzia te są doskonałym wsparciem dla projektantów, gdyż obejmują zasoby takie jak biblioteki, kompilator online, przykłady kodu, porady oraz możliwość wymiany informacji w ramach społeczności elektroników mbed.org.

Mikrokontroler NXP LPC11U24 pracuje z częstotliwością taktowania do 48 MHz. Układ został wyposażony w pamięć (Flash 32 kB oraz do 8 kB SRAM), konfigurowalny kontroler Full-Speed USB 2.0, jeden interfejs magistrali Fast-mode Plus I2C, dwa interfejsy SPI, UART, przetwornik A/C i 54 piny GPIO.

Płytka NXP LPC11U24 mbed dostępna jest w sprzedaży na stronie internetowej firmy RS Components. Wsparcie i zasoby dostępne są pod adresem mbed.org oraz DesignSpark.com.