RS obchodzi pierwszą rocznicę działalności w Europie Wschodniej

1 stycznia 2011 roku firma RS Components rozpoczęła działalność w Europie Wschodniej. Od tego czasu klienci w Polsce, Czechach i na Węgrzech mają możliwość zakupu ponad 550 000 produktów z szybką dostawą.

Pierwszy rok okazał się wielkim sukcesem dla RS. Działalność w Polsce, Czechach i na Węgrzech stale się rozszerza, a sprzedaż w bieżącym roku finansowym zdecydowanie rośnie w porównaniu do ubiegłego roku finansowego. Dotychczasowe reakcje klientów były bardzo pozytywne, zarówno w przypadku lokalnych, jak i większych, międzynarodowych klientów. Lokalne zespoły sprzedaży współpracują z ponad 100 dużymi klientami. Udział eCommerce we wszystkich trzech krajach jest znacznie powyżej średniej RS i wynosi 65%. 

RS koncentruje się na trzech głównych grupach docelowych w przedsiębiorstwach. Pierwszą grupę stanowią inżynierowie elektroniki, stawiający przede wszystkim na innowację. Pracownicy utrzymania ruchu i konserwacji – to druga grupa – wymagają szerokiej gamy produktów, które należy dostarczyć szybko i niezawodnie. Istotne jest również wsparcie techniczne i doradztwo w zakresie planowania wydajnej produkcji. Trzecią grupę tworzą nabywcy, którzy poszukują elastycznego dystrybutora w celu optymalizacji procesów zakupu i redukcji kosztów.

RS oferuje klientom możliwość składania zamówień online – wysyłka następuje już tego samego lub  następnego dnia. Dystrybutor zaopatruje także inżynierów potrzebujących niewielkich ilości elementów niezbędnych w procesie projektowania i tworzenia prototypów, dostarcza również komponenty produkcyjne w ilości mniejszej niż standardowa dla producenta wielkość zamówienia. Wiele produktów dostępnych jest w standardowych opakowaniach przemysłowych, a tym samym gotowych do bezpośredniego włączenia do zautomatyzowanego trybu produkcyjnego. Klienci, którzy żądają standardowego opakowania przemysłowego, mogą zamówić odpowiednią ilość i uniknąć niepotrzebnych kosztów utrzymywania produktów na stanie. Dodatkowo firma RS udostępniła nowe zasoby online, dzięki którym klienci mogą uprościć i przyspieszyć proces projektowania. Narzędzia do projektowania DesignSpark i DesignSpark PCB doskonale uzupełniają ofertę RS.

Od stycznia 2011 roku strona internetowa  RS funkcjonuje w Polsce, w Czechach i na Węgrzech w lokalnej walucie i lokalnym języku. Na stronach można znaleźć ponad 550 000 produktów elektronicznych i konserwacyjnych.

Liczba rejestracji w RS Online stale rośnie, z równoczesnym wzrostem ilości zamówień. Wszystkie zamówienia są przetwarzane i wysyłane z magazynu firmy w Bad Hersfeld w Niemczech.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.rspoland.com.

O autorze