LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Atollic TrueSTUDIO for ARM – teraz także dla mikrokontrolerów XMC4000 firmy Infineon Technologies

Firma Atollic ogłosiła, że jej narzędzie programistyczne Atollic TrueSTUDIO for ARM będzie współpracować z układami z rodziny XMC4000 – 32-bitowymi mikrokontrolerami firmy Infineon Technologies, w których wykorzystano rdzeń ARM Cortex-M4. Premiera układów XMC4000 odbędzie się w czasie targów Embedded World 2012 w Norymberdze w Niemczech.

W mikrokontrolerach XMC4000 zintegrowano rdzeń ARM Cortex-M4 oraz bogaty zestaw zasobów, dzięki czemu jest to wydajne i zarazem energooszczędne rozwiązanie dla szerokiej gamy aplikacji. Głównym obszarem wykorzystania tych układów są zastosowania przemysłowe, takie jak napędy elektryczne, inwertery słoneczne oraz automatyka budynkowa i fabryczna. W aplikacjach tego typu z pewnością przydadzą się będące na wyposażeniu mikrokontrolerów XMC4000 interfejsy komunikacyjne takie jak SPI, I2C, UART i CAN, 12-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe oraz wbudowany w rdzeniu Cortex-M4 moduł obliczeń zmiennoprzecinkowych i blok przetwarzania sygnałów.

Narzędzie projektowe TrueSTUDIO składa się z wygodnego w obsłudze edytora, zoptymalizowanego kompilator C/C++ oraz debuggera z opcją śledzenia w czasie rzeczywistym. W skład pakietu wchodzą również inne funkcjonalności pozwalające zwiększyć produktywność i wspomóc pracę zespołową, a także zaawansowane narzędzia do kompilacji i debugowania dla rdzeni ARM. Znajdują się tu również narzędzia do analizy systemu i podglądu układu w czasie rzeczywistym z użyciem technologii SWV (Serial Wire Viewer) i graficzne edytory UML. Ponadto w pakiecie znajduje się zintegrowany klient umożliwiający dostęp do takich usług, jak Trac czy Bugzilla, a także ułatwiający inspekcję kodu źródłowego.

Firma Attolic oferuje również opcjonalne moduły rozszerzeń dla pakietu Atollic TrueSTUDIO. Realizują one zaawansowaną statyczną i dynamiczną analizę kodu oraz automatyczne testy projektu. Program TrueINSPECTOR przeprowadza statyczną analizę kodu źródłowego (kontrola zgodności ze standardem MISRA-C i dane statystyczne), TrueANALYZER testuje działający program pod kątem pokrycia warunków i decyzji (MC/DC) przy użyciu dynamicznej analizy przebiegu wykonania, a TrueVERIFIER przeprowadza automatyczne testowanie programu działającego w systemie wbudowanym.