LeCroy przedstawia pierwszy na rynku analizator magistrali pamięci DDR4

Firma LeCroy zademonstrowała nową platformę testową pozwalającą na badanie pracy magistrali pamięci DDR4 i analizę czasową zgodną ze standardem JEDEC. Oparta na pierwszym z serii analizatorze LeCroy dla pamięci DDR3, nowa platforma Kibra 480 wykorzystuje autorskie rozwiązania w postaci sond, które pozwalają na nieinwazyjne monitorowanie transferów danych w pamięci DDR4 wysokiej szybkości bez potrzeby czasochłonnej kalibracji i konfiguracji. System potrafi analizować transfery na magistrali odnajdując błędy przekroczenia czasu oraz wyświetlać te błędy i rozkazy w funkcjonalnym oknie przebiegów. Dzięki zgodności zarówno ze standardem DDR3, jak i DDR4, analizator pozwala projektantom przyspieszyć integracje pamięci w projektowanym systemie.

DDR4 to kolejny krok na drodze rozwoju pamięci DDR, które są obecnie rozwijane przez organizację JEDEC. Dzięki częstotliwości pracy od 800 MHz do 1600 MHz, pamięci DDR4 mogą osiągnąć zdecydowanie wyższą wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru mocy w stosunku do technologii DDR3.

Kibra 480 wykorzystuje specjalizowany system wyzwalania do automatycznej identyfikacji ponad 65  błędów czasowych i błędów wykonania opisanych przez JEDEC we wszystkich obszarach i bankach pamięci jednocześnie. Pozwala to wyeliminować podstawowe ograniczenie rozwiązań opartych na analizatorze logicznym, w których wykorzystuje się system wyzwalania oparty na stanach – skomplikowany i trudny w konfiguracji, mogący śledzić jedynie kilka błędów na raz. Ponadto Kibra 480 podświetla błędy na ekranie przebiegów czasowych, pozwalając użytkownikom zaobserwować i sprawdzić poprawną pracę systemu oraz zgodność ze specyfikacją DDR4.

Najnowsze oprogramowanie dla systemu Kibra oferuje kilka usprawnień, między innymi podgląd stanu banków pozwalający użytkownikom obejrzeć wizualizację podziału operacji wejścia/wyjścia między poszczególne banki. Ponadto możliwość odczytu informacji o pamięci Serial Presence Detect (SPD) pozwala projektantom w sposób automatyczny wykryć parametry systemu poddawanego testom.

Kibra 480 znajdzie się w sprzedaży w drugim kwartale roku 2012. Użytkownicy będą mogli nabyć system z zestawem sond dla pamięci DDR3, DDR4 lub obu z nich.

Dystrybutorem produktów LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, tel/fax: 22 641-61-96, 22 644-42-50, 22 641-15-47, e-mail: ndn@ndn.com.pl, www.ndn.com.pl.

O autorze