LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Platforma testowa protokołów szeregowych wysokiej szybkości od firmy Tektronix

Firma Tektronix przedstawiła nową, rozbudowaną platformę testową pozwalającą inżynierom na analizę łączy szeregowych wysokich szybkości. Nowa seria analizatorów protokołów TPI4000 łączy w jednym przyrządzie wiele różnych funkcjonalności potrzebnych do przeprowadzania testów. Obsługuje także liczne protokoły, między innymi Ethernet, Fibre Channel, CPRI (Common Public Radio Interface) oraz szeregowy FPDP (Serial Front Panel Data). Urządzenia obsługują transfery do 10 Gb/s.

Wraz z rozpowszechnieniem interfejsów szeregowych wysokich szybkości pojawiła się potrzeba ich kompleksowej analizy. Inżynierowie pracujący z protokołami wysokich szybkości  muszą wykonywać liczne testy, takie jak sprawdzenie poprawności działania i kompatybilności, optymalizację wydajności oraz testy systemu pod obciążeniem. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom firma Tektronix opracowała urządzenia TPI4000, które łączą wszystkie te funkcje w jednym przyrządzie. Wśród obsługiwanych przez serię TPI4000 szeregowych protokołów wysokich szybkości znajduje się Fibre Channel (FICON, AS1760, ASM, FC-AE-1553 i inne), Ethernet (iSCSI, FCoE, TCP/IP, Ipv6, iFCP, AFDX, ARINC664, TTE i inne), Serial FPDP, SAS (Serial Attached SCSI), SATA, CPRI oraz SRIO (Serial RapidIO).

W serii TPI4000 znalazły się dwa urządzenia. Model TPI4202 jest przenośnym przyrządem z wbudowanym monitorem i klawiaturą, który obsługuje do 8 portów. TPI4208 jest z kolei modelem obsługujących do 32 portów, zajmującym 4 sloty w szafie montażowej. Każda z wersji pracuje z wieloma prędkościami transferu, obsługuje wiele protokołów i może pełnić wiele funkcji.

Najważniejsze cechy produktów to:

  • Jeden przyrząd – wiele funkcji: użytkownik może skonfigurować jedno urządzenie jako dowolną kombinację analizatora protokołów, generatora pakietów, testera obciążenia systemu lub testera BER (stopy błędów). Eliminuje to konieczność kupna osobnego narzędzia testowego do każdego z tych zadań.
  • Jeden przyrząd – wiele protokołów: TPI4000 może obsługiwać jednocześnie dowolną kombinację protokołów i może zostać skonfigurowany tak, by obsługiwać inne protokoły. Wsparcie dla wielu protokołów pozwala diagnozować problemy na poziomie systemu, a możliwość konfiguracji dla innych protokołów zmniejsza całkowite koszty testowania.
  • Analiza protokołów oparta na bazie danych: TPI4000 jest jedynym na rynku analizatorem protokołów z wbudowaną bazą danych możliwą do zmiany przez użytkownika. Narzędzie Protocol Editor pozwala zdefiniować własny protokół, dzięki czemu TPI4000 sprawdzi się doskonale w zastosowaniach takich jak obronność, gdzie wykorzystywane są własne rozwiązania lub rozszerzenia istniejących protokołów utrzymywane w tajemnicy.

Przenośny model analizatora TPI4202 jest dostępny już teraz, natomiast urządzenie TPI4208 przeznaczone do szaf montażowych znajdzie się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Więcej informacji na temat urządzeń z serii TPI4000 można znaleźć na stronie internetowej firmy Tektronix.

Dystrybutorem Tektronix jest w Polsce firma TESPOL http://www.tespol.com.pl/ ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!