ADIsimRF – teraz w wersji 1.6

ADIsimRF to kompletne narzędzie projektowe służące do symulacji torów radiowych w oparciu o produkty oferowane przez firmę Analog Devices. Oprogramowanie w wersji 1.6 wspiera 29 nowych układów RF i przetworników, jak również posiada nowe rozszerzenia funkcjonalne.

Narzędzie projektowe ADIsimRF daje możliwość prowadzenia obliczeń dla najważniejszych parametrów toru radiowego, w tym obliczenia wzmocnienia układów kaskadowych, współczynników szumów i poziomu zużycia energii. Dodatkowo inżynierowie mają możliwość skorzystania z osadzonej w oprogramowaniu bazy ułatwiającej szybki dobór odpowiednich komponentów.

Najważniejsza cecha nowej wersji ADIsimRF to rozszerzenie bazy danych programu o najnowsze i najbardziej wydajne układy RF i przetworniki oferowane przez Analog Devices. Ponadto narzędzie umożliwia uwzględnienie dodatkowych czynników takich jak poziomu dokładności obliczeń, czułości odbiornika, progu szumu na wyjściu oraz współczynnika SNR dla demodulacji. Kolejne rozszerzenia to możliwość pracy programu w rozdzielczości 1024×600 wykorzystywanej w netbookach oraz możliwość zapisu danych w formatach numerycznych pozwalających na dalsze przetwarzanie danych w innych programach inżynierskich.

Seria układów radiowych oferowanych przez Analog Devices daje możliwość realizacji całego toru RF. Producent zapewnia unikalną kombinację narzędzi i produktów dając możliwość realizacji wysokowydajnych dyskretnych torów RF jako poszczególnych bloków funkcjonalnych, a także wysoko zintegrowanych wielofunkcyjnych układów radiowych. Inżynierowie mają dostęp do zestawów ewaluacyjnych i wzorców projektowych ułatwiających i przyśpieszających projektowanie całych systemów RF.

Więcej informacji na temat nowej wersji narzędzia ADIsimRF można znaleźć na stronie internetowej produktu. Dostępny jest również film prezentujący możliwości ASIsimRF.

O autorze