Nowe narzędzie do debugowania mikrokontrolerów z rdzeniem ARM

Firma IAR Systems opracowała nowe narzędzie do debugowania mikrokontrolerów z rdzeniem ARM o nazwie I-jet. Urządzenie współpracuje ze środowiskiem programistycznym IAR Embedded Workbench.

I-jet umożliwia debugowanie mikrokontrolerów z rdzeniem ARM7, ARM9, ARM11, ARM Cortex-M, ARM Cortex-R4 i ARM Cortex-A5/A8/A9. Ponadto narzędzie to może być użyte z układami XScale PXA255/270/3xx i IXP4xx. Do dodatkowych funkcjonalności I-jet należy automatyczne rozpoznawanie układów, programowanie pamięci Flash mikrokontrolerów oraz mechanizm pomiaru zużycia prądu (z dokładnością < 200 uA). Komunikacja z komputerem odbywa się przy użyciu interfejsu USB 2.0 (480 Mb/s).

Z pomocą I-jet możliwe jest programowanie układów z prędkością do 1MB/s, taktowanie interfejsu debugowania JTAG i SWD (Serial Wire Debug) z częstotliwością do 35 MHz oraz SWO (Serial Wire Output) z częstotliwością do 100 MHz. Narzędzie firmy IAR Systems jest zasilane z portu USB i ma możliwość zasilania debugowanych/programowanych systemów (napięciem 5V do 400 mA). Interfejs SWV (Serial Wire Viewer) jest dostępny przez UART z kodowaniem Manchaster.

I-jet będzie dostępny w ofercie IAR Systems od 26 marca 2012 roku w cenie 250 Euro (299 USD). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy IAR Systems.

O autorze