Płytka ewaluacyjna z modułem WiFi firmy Microchip

 

Firma Microchip zaprezentowała płytkę ewaluacyjną „Wi-Fi Comm Demo Board” z modułem WiFi MRF24WB0MA. Na płytce umieszczono też mikrokontroler z rodziny PIC32, dzięki czemu jest to kompletna sprzętowa platforma umożliwiająca tworzenie aplikacji WiFi w oparciu o rozwiązania firmy Microchip.

Wykorzystany moduł WiFi o nazwie MRF24WB0MA może pracować zgodnie ze standardem IEEE 802.11 b/g/n i jest wyposażony w antenę umieszczoną na płytce PCB modułu. Komunikacja między MRF24WB0MA i mikrokontrolerem odbywa się przy wykorzystaniu interfejsu komunikacyjnego SPI. Firma Microchip udostępnia bezpłatnie oprogramowanie do modułu, w tym stos TCP/IP z zaimplementowanymi protokołami ARP, IP, ICMP, UDP, TCP, DHCP, SNMP, HTTP, FTP i TFTP. Stos TCP/IP można pobrać tutaj.

Zintegrowany na płytce mikrokontroler PIC32 to model PIC32MX695F512H z rdzeniem MIPS M4K pracującym z częstotliwością do 80 MHz (wydajność 1.56 DMIPS/MHz). Do wyposażenia układu należy 512 kB pamięci Flash, 128 kB pamięci SRAM, moduł DMA, interfejsy komunikacyjne (SPI, I2C, USB), przetwornik A/C, timery, kontroler Ethernet, port równoległy i wiele innych. Mikrokontroler może być zasilany napięciem z przedziału 2.3 – 3.6 V i został dostosowany do pracy w przedziale temperatury od -40 do 105 °C. Układ oferowany jest w obudowie z 64 wyprowadzeniami.

Oprócz modułu MRF24WB0MA i mikrokontrolera PIC32 na płytce znajdują się trzy diody LED, przycisk, obwód zasilania, złącze do debugowania, złącze rozszerzeniowe oraz przełącznik do włączenia/wyłączenia urządzenia. Płytka może być zasilana z dwóch baterii AAA.

Więcej informacji o płytce „Wi-Fi Comm Demo Board” można znaleźć na stronie internetowej firmy Microchip. Kompletny zestaw (numer produktu DV102411) z płytką ewaluacyjną, dokumentacją techniczną, dwiema bateriami AAA i przykładami oprogramowania w postaci kodów źródłowych jest do nabycia w cenie 49 USD w sklepie internetowym Microchip DIRECT.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze