LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Nowy Oscyloskop Wideo od firmy Tektronix

Firma Tektronix rozszerzyła rodzinę przenośnych oscyloskopów wideo o nowy model o nazwie WFM2200. Jest on przeznaczony dla nadawców i producentów materiałów wideo, którzy potrzebują narzędzia pomocnego podczas instalacji, konfiguracji, serwisowania i znajdowania usterek w elementach sieciowych.

Nadawcy nie mogą już ograniczać się tylko do podglądu wideo w standardzie SD-SDI i dźwięku analogowego. Teraz muszą badać wielokanałowe sygnały wideo w wielu formatach oraz złożone dane ANC występujące w nowoczesnych systemach nadawania. WFM2200 może analizować sygnał wideo zgodne ze standardami SD, HD, Dual Link i opcjonalnie 3Gbit/s. Ponadto użytkownik może dostosować możliwości przyrządu do swych potrzeb poprzez instalację oprogramowania, rozszerzając zakres funkcji modelu podstawowego. Stanowi to alternatywę dla drogich urządzeń wyposażonych w dużą liczbę zbędnych funkcji.

Model WFM2200 wyróżnia się kilkoma cechami niedostępnymi w innych przenośnych przyrządach do monitorowania przebiegów. Są to między innymi:

  • Niewielkie rozmiary i waga (1.8 kg)
  • Duży, 6.5-calowy ekran LCD wysokiej rozdzielczości, który daje pewność, że żadne błędy nie zostaną przeoczone z powodu zbyt niskiej jakości obrazu,
  • Wymienialna bateria,
  • Dwa wejścia video SDI SD/HD/3G (3G opcja)
  • Analiza sygnałów audio, 16 kanałów embedded lub AES
  • Wejście referencyjnego sygnału synchronizującego (house black) oraz unikalny sposób wyświetlania zależności czasowych, który upraszcza konfigurację i weryfikację. Ponadto by umożliwić diagnozę problemów czasowych i zgodności, WFM2200 oferuje funkcję podglądu analogowego sygnału referencyjnego.
  • Wbudowany generator sygnału SDI SD/HD/3G (3G opcja)

Oscyloskop wideo WFM2200 jest już dostępny w sprzedaży. Więcej informacji o tym przyrządzie można uzyskać na stronie internetowej firmy Tektronix. Producent przygotował również film prezentujący możliwości nowego produktu.

Jedynym autoryzowanym serwisem i dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma TESPOL www.tespol.com.pl , ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42.