Krakowskie biuro Energy Micro: zadania wyznaczone

Energy Micro, producent mikrokontrolerów i układów radiowych o niskim poborze mocy, organizuje w Krakowie nowy zespół projektantów, którego szefem został Sebastian Żyłowski. Pracę na nowym stanowisku zaczyna on od rekrutacji inżynierów elektroników i programistów, a tym samym skompletowania zespołu, który poprowadzi. Początkowo, nowi pracownicy skoncentrują się na opracowywaniu oprogramowania do systemów wbudowanych, co pozwoli rozbudować produkty z grupy Energy Micro EFM32 Gecko i EFR Draco.

Krakowska grupa będzie tworzyć biblioteki sterowników i stosy protokołów komunikacji radiowej. W późniejszym okresie Energy Micro ma zamiar także stworzyć zespoły zajmujące się projektowaniem układów analogowych i cyfrowych. Firma będzie zatrudniać inżynierów o różnorodnym poziomie doświadczenia – zarówno takich, którzy przepracowali już wiele lat w przemyśle, jak i obiecujących studentów z lokalnych uczelni.

Układy produkowane przez Energy Micro przeznaczone są do zastosowania w bardzo szybko rozwijających się sektorach rynku, takich jak: inteligentne urządzenia pomiarowe, automatyka budynkowa, systemy bezpieczeństwa, przenośny sprzęt fitness i inteligentne akcesoria. Do rodziny 32-bitowych mikrokontrolerów Gecko należy ponad 240 produktów bazujących na architekturze rdzenia ARM Cortex-M. Pobierają one nawet 25% energii, jaką potrzebują konkurencyjne 8-, 16- i 32-bitowe mikrokontrolery. Rodzina Draco EFR obejmuje szereg transceiverów radiowych niskiej mocy. Wśród nich znajdują się wersje pracujące na wielu pasmach częstotliwości i obsługujące zarówno otwarte, jak i własnościowe protokoły komunikacyjne – w tym: 802.15.4(g), 6LoWPAN, ZigBee, Bluetooth Smart i KNX.

Osoby chcące podjąć pracę w krakowskim biurze Energy Micro proszone są o kontakt: Energy Micro AS, tel. +47 23009800, faks +47 23009801, www.energymicro.com, e-mail: jobs@energymicro.com.

O autorze