SPARQ – wieloportowe analizatory obwodów od firmy LeCroy

Firma LeCroy ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży analizatorów obwodów z serii SPARQ z 8 i 12 portami. Modele z rodziny SPARQ stanowią odpowiednie narzędzie do pomiarów integralności sygnału i charakteryzacji przesłuchu w wieloliniowych połączeniach różnicowych, a także pozwalają na pomiary współczynników rozpraszania za cenę wielokrotnie niższą, niż wektorowe analizatory obwodów (VNA).

Dużą popularność na rynku zdobywają wieloliniowe, szeregowe magistrale wysokich szybkości, które wymagają nowego podejścia do projektowania. Tradycyjne analizatory sieci są zbyt drogie i wymagają zbyt wiele czasu, aby używać ich  do pomiarów parametrów rozpraszania w wielowrotnikach. Potrzebne są bardziej odpowiednie i przystępne cenowo narzędzia. Nowe modele z serii SPARQ są znacznie tańsze od mniej użytecznych wektorowych analizatorów sieci. Dla przykładu, cena 12-portowego modelu SPARQ jest zbliżona do 4-portowego wektorowego analizatora obwodów.

Wszystkie urządzenia z serii SPARQ są wyposażone w zestaw do kalibracji OSLT, pozwalający na szybkie skalibrowanie analizatora i dokonanie pomiarów. Oznacza to, że użytkownik może dokonać kompletnego wyznaczenia macierzy rozproszenia 12-wrotnika w ciągu pół godziny, z czego większość stanowi czas automatycznych pomiarów i obliczeń.

Więcej informacji o analizatorach SPARQ można znaleźć na stronie internetowej firmy LeCroy.

Dystrybutorem produktów LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, tel/fax: 22 641-61-96, 22 644-42-50, 22 641-15-47, e-mail: ndn@ndn.com.pl, www.ndn.com.pl.

O autorze