Płytka demonstracyjna Microchip Remote Control Demo Board

Firma Microchip przedstawiła płytkę demonstracyjną o nazwie Remote Control Demo Board. Zawiera ona graficzny wyświetlacz o przekątnej 3.5 cala z oporowym ekranem dotykowym, pojemnościową klawiaturę dotykową, gniazdo USB, mikrokontroler PIC24FJ256DA210 oraz moduł komunikacji bezprzewodowej MRF24J40 2.4 GHz. Tak zbudowana płytka stanowi uniwersalną platformę sprzętową pozwalającą na prototypowanie systemów zdalnego sterowania różnego przeznaczenia. Może również stanowić wzorzec referencyjny do konstrukcji jakiegokolwiek urządzenia korzystającego z wyświetlacza, rozpoznawania dotyku, transmisji USB lub łączności bezprzewodowej. Wraz z płytką Remote Control Demo Board w zestawie znajduje się bezprzewodowy adapter ZENA.

Płytka jest dostarczana wraz z kodem źródłowym pozwalającym na użycie wyświetlacza, przycisków dotykowych, komunikacji bezprzewodowej i przez USB. Moduł radiowy może korzystać z protokołu komunikacyjnego ZigBee lub MiWi, w zależności od wymagań użytkownika.
 
Płytka demonstracyjna z adapterem ZENA jest dostępna w cenie 249.99 USD. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy Microchip. Produkt ten można zamówić za pośrednictwem usługi microchipDIRECT lub u jednego z autoryzowanych dystrybutorów.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze