LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe moduły komunikacji radiowej firmy TeleControlli

Firma TeleControlli poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowych modułów komunikacji radiowej RXQ7-868-ORP (wersja do montażu przewlekanego) oraz RXQ7SMD-868-ORP (wersja do montażu powierzchniowego). Prezentowane moduły pozwalają użytkownikowi na łatwy rozwój własnych aplikacji dzięki zaimplementowanemu oprogramowaniu.

Nowe produkty powstały w oparciu o mikrokontroler Silicon Labs z serii Si1010 / Si1001 z rdzeniem 8051. W układzie zintegrowano pamięć  Flash o pojemności 16 kB programowaną w systemie ISP, dalsze 512 bajtów może służyć jako obszar do przechowywania danych nieulotnych.

Moduły firmy TeleControlli  realizują transmisję danych w paśmie częstotliwości 240-960 MHz (w zależności od modelu może to być 434MHz, 868MHz lub 915MHz) z mocą wyjściową do 20 dBm i mogą używać różnych modulacjami (OOK/FSK/GFSK) z selekcją kanałów radiowych. Moduły pozwalają na komunikację bezprzewodową z szybkością transferu danych do 256 kbps przy użyciu modulacji FSK i 40 kbps przy zastosowaniu modulacji OOK. Unikalne cechy modułów to praca w wąskim paśmie, możliwość wyboru kanału komunikacyjnego oraz doskonała odporność na zakłócenia. Moduły są wyposażone w 11 wejść/wyjść cyfrowych oraz 10 wejść analogowych. Komunikacja z układem serującym odbywa się przy wykorzystaniu interfejsu komunikacyjnego UART. Produkty TeleControlli są dostosowane do pracy w temperaturach od -20°C do +55°C i mogą być zasilane napięciem z zakresu 1.8 – 3.6 V.

Moduły przeznaczone są głównie dla zadań ISM (zastosowania przemysłowe, naukowe i medyczne), a dokładniej SRD (urządzeń bliskiego zasięgu). Przykładowe aplikacje to urządzenia systemów do automatycznego i zdalnego odczytywaniu wyników pomiarów, aplikacje motoryzacyjne, elementy systemów zabezpieczenia budynków, monitoringu procesów przemysłowych i śledzenia stanów magazynowych. Zważywszy na bardzo małe rozmiary (20.32 x 22.86 mm) i niewielki pobór prądu w trybie uśpienia (1.2 µA), moduły z powodzeniem mogą być wykorzystywane w urządzeniach przenośnych zasilanych z baterii, takich jak terminale naręczne.

Producent zadbał o wsparcie programowe dla swoich nowych produktów. Dostępny jest bootloader oraz oprogramowanie „RXQ7  Configuration  utility” pozwalające na zarządzanie bootloaderem i testowanie oprogramowania. Dodatkowe aplikacje będą wkrótce dostępne na stronie internetowej producenta, udostępniane na licencji pozwalającej na ich dalszy rozwój.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.