Firma NXP rozpoczęła program przydzielania numerów PID

 

 

 

Amerykański producent rozpoczął program NXP USB VID, dający możliwość uzyskania do trzech bezpłatnych numerów PID w prostym, trzystopniowym procesie.

Vendor ID (VID) to numer identyfikujący producenta sprzętu, przydzielany przez organizację USB-Implementers Forum. Każdemu producentowi przydzielane są też numery Product ID (PID). Firma NXP przydziela swoim klientom część przydzielonych jej numerów PID, pozwalając uniknąć zbędnej w przypadku mniejszych producentów biurokracji i konieczności uzyskania własnego VID. Co ważne, do otrzymania numerów PID nie jest wymagane członkostwo w organizacji USB-IF. Otrzymane w ten sposób identyfikatory PID, wraz z numerem VID należącym do NXP, po uzyskaniu autoryzacji wykorzystania go, mogą posłużyć do uzyskania certyfikacji i logo „Certified USB”, a także do celu weryfikacji możliwości współpracy między urządzeniami (interoperability).

Do ograniczeń programu należy to, że otrzymane identyfikatory można wykorzystać tylko w urządzeniach z mikrokontrolerem serii LPC11U00, przy produkcji nie przekraczającej 10000 sztuk oraz arbitralny przydział numerów, bez możliwości wyboru wartości liczbowej.

Aby wziąć udział w programie należy:

1. Pobrać i wypełnić formularz.

2. Przesłać go na adres.

3. Poczekać na decyzję NXP, która zapada w ciągu dwóch tygodni.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej programu.

O autorze