Nowy portal internetowy o tematyce układów programowalnych

 

 

 

 

„All Programmable Planet” to nazwa nowopowstałego portalu internetowego poświęconego układom programowalnym. Przedsięwzięcie to ma na celu zapewnić elektronikom projektantom i programistom dostęp do najnowszych informacji, produktów i szkoleń. Ponadto serwis będzie miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń osób związanych z tą dynamicznie rozwijającą się dziedziną elektroniki. Na nowym portalu, poza blogami, forum dyskusyjnym i czatem, znajdą się opracowania naukowe i inne zasoby wiedzy.

Portal powstał dzięki firmie UBM Electronics specjalizującej się w wiadomościach biznesowych oraz technicznych, a jego sponsorem jest Xilinx. Strona portalu „All Programmable Planet” została uruchomiona 22 maja 2012 r. i jest dostępna pod adresem www.allprogrammableplanet.com. Redaktorem naczelnym portalu został oświadczony dziennikarz zajmujący się nowymi technologiami i były projektant sprzętu Clive „Max” Maxfield. Ostatnio pracował on jako redaktor czasopism „EE Times Programable Logic” i „MCU Designlines”. Jest również autorem lub współautorem wielu książek z dziedziny elektroniki, takich jak „Bebop to the Boolean Boogie: An Unconventional Guide to Elecronics”, „FPGAs: Instant Access” czy „How Computers Do Math”.

Dystrybutorem produktów firmy Xilinx w Polsce jest Silica Warszawa: Avnet EM Sp. z o.o., ul. Marynarska 11, 02-674 Warszawa, tel.: 22 2565760, fax: 22 2565766, http://www.silica.com, e-mail: warszawa@silica.com.

O autorze