Zestaw ewaluacyjny dla układów FPGA Xilinx Kintex–7

 

 

Firma Xilinx wprowadziła do sprzedaży zestaw ewaluacyjny Xilinx Kintex–7 FPGA Embedded Kit z układem FPGA Kintex-7. Jest to platforma rozwojowa, która pozwala projektantom na implementowanie systemów, w których wymagane jest wydajne przetwarzanie wielu strumieni danych i ich niezależna kontrola. Przykładowe aplikacje to rozwiązania obsługujące strumienie video, realizujące przełączanie pakietów ethernetowych, kontrolę silników czy przetwarzanie i obrazowanie danych medycznych.

Układy z serii Kintex-7, dla której opracowany został zestaw ewaluacyjny, zostały wykonane w technologii 28 nm, co zapewnia niskie zużycie prądu. Siódma już generacja produktów Xilinxa posiada skalowalną i zoptymalizowaną architekturę. Rozwiązanie takie pozwala na łatwiejsze migrowanie pomiędzy innymi układami tej generacji – Artix-7, Kintex-7, Virtex-7. Rodzina Kintex–7 ma wbudowany transceiver o szybkości  do 12 Gb/s oraz może realizować transmisję zgodną ze standardem LVDS (Low Voltage Differential Signaling) do prędkości 1.6Gb/s. Ponadto w układach zintegrowano bloki DSP z filtrami symetrycznymi, bloki pamięci RAM do 34.4 Mb oraz interfejs PCI Express drugiej generacji (Gen2x8). Ciekawostką jest zastosowanie najnowszej, a zarazem bardzo elastycznej technologii  analogowych interfejsów Agile Mixed Signal.

Xilinx Kintex–7 FPGA Embedded Kit składa się przede wszystkim z płytki ewaluacyjnej oraz środowiska projektowego ISE Design Suite: Embedded Edition. Zestaw zawiera również projektowe wzorce referencyjne: procesora MicroBlaze (z interfejsem gigabit Ethernet, kontrolerem pamięci DDR3, kontrolerem wyświetlacza oraz z standardowymi peryferiami takimi jak UART i I2C) i wydajnego kontrolera video DMA używającego standardu AXI4. Ponadto w zestawie znajduje się karta ewaluacyjna AMS, szereg przykładów, pliki projektowe płytki i dokumentacja pozwalająca na szybkie uruchomienie i korzystanie z płytki.

Zestaw Kintex-7 FPGA Embedded Kit kosztuje 1895 USD i jest już dostępny w ofercie dystrybutorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów firmy Xilinx w Polsce jest Silica Warszawa: Avnet EM Sp. z o.o., ul. Marynarska 11, 02-674 Warszawa, tel.: 22 2565760, fax: 22 2565766, http://www.silica.com, e-mail: warszawa@silica.com.

O autorze