Komputery Raspberry Pi dostępne u RS Components i Allied Electronics

RS Components i Allied Electronics, marki handlowe Electrocomponents plc, rozpoczęły dostawę Raspberry Pi, komputera o wielkości karty kredytowej. Dostawy kierowane są do grupy klientów z całego świata, którzy jako pierwsi zgłosili chęć nabycia Raspberry Pi od RS i Allied.

Zaproszenia do składania zamówień Raspberry Pi zostały wysłane do klientów na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy” zgodnie z rejestracjami zainteresowania złożonymi na stronach firm i zgodnie z dostępnością Raspberry Pi w pierwszej dostawie RS i Allied.  Proces ten będzie powtarzany, gdy kolejne partie będą dostępne. RS i Allied wprowadziły tę procedurę, aby zagwarantować dostawę Raspberry Pi zgodnie z potwierdzoną datą dostawy.

W przeznaczonym do zamawiania Raspberry Pi sklepie internetowym, klienci mogą również znaleźć części i akcesoria. Obejmują one kable USB A-B, HDMI, zasilacze i karty pamięci SD wiodących dostawców, wszystkie z możliwością zamówienia bezpośrednio z magazynu. Zamawiając kable i inne akcesoria w RS i Allied wraz z płytą Raspberry Pi, klienci mogą zaoszczędzić na kosztach dostawy, gdyż cena wysyłki jest taka sama za całość zamówienia.

RS i Allied obecnie pracują nad narzędziami i inicjatywami w zakresie wspierania użytkowników Raspberry Pi. W firmowej społeczności projektantów elektronicznych DesignSpark wielu ludzi dyskutuje na temat Raspberry Pi. Ostatnie dodatki do witryny obejmują serię Pi Perspectives, w której wiodący naukowcy brytyjscy dzielą się opiniami na temat Raspberry Pi. Trwają również prace nad zestawem Raspberry Pi experimenter’s kit. Dostępne są również rozmaite podręczniki opisujące Raspberry Pi – od instalacji po różne opcje dla systemu Linux, włącznie z instrukcją Fedora Mix.

Dla developerów dostępne jest bezpłatne narzędzie do schematów i PCB RS i Allied, DesignSpark PCB. Zostało ono już wyróżnione nagrodami na całym świecie i z każdym dniem zyskuje więcej użytkowników. Coraz więcej z nich projektuje płyty prototypowe do użytku z Raspberry Pi.

Płyty Raspberry Pi RS i Allied kosztują £21.60 plus koszty wysyłki £4.95 do dowolnego miejsca na świecie (plus VAT i ewentualne koszty cła).

Płyta Raspberry Pi została zaprojektowana przez Raspberry Pi Foundation, fundację z Cambridge w Wielkiej Brytanii.

O autorze