Xilinx wprowadza nowe zintegrowane środowisko projektowe Vivado

Firma Xilinx zaprezentowała pakiet Vivado Design Edition – środowisko projektowe do tworzenia kompletnych rozwiązań systemowych z zakresu FPGA.  Vivado Design Edition może być wykorzystywane nie tylko do projektowania układów, ale również do implementowania w nich np. rdzeni ARM i bloków IP. Oprogramowanie integruje wiele narzędzi pozwalających na budowę układów w oparciu o wspólny dla tychże narzędzi szkielet modelu danych. Całość jest otwarta na standardy branżowe, choćby takie jak AMBA4 AXI4, IP-XACT IP, Tool Command Language (TCL), Synopsys Design Constraints (SDC) i wiele innych. Pakeit Vivado Design Edition przeznaczony jest dla układów FPGA Xilinxa z rodziny 7 (Virtex-7, Artix-7, Kintex-7) oraz grupy układów Zynq-7000.

Bardziej rozbudowana wersja prezentowanego IDE to Vivado System Edition. Pakiet ten umożliwia przyśpieszenie implementacji projektu bezpośrednio ze środowisk MATLAB, Simulink i języków C/C++ do układów FPGA.

W ramach programu „early access program” pakiet Vivado jest dostępny u dystrybutorów w wersji 2012.1. Pełna dostępność produktu planowana jest latem 2012 roku w wersji 2012.2. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

O autorze