Niezwykle szybkie karty MicroSD w ofercie Samsunga

Firma Samsung Electronics rozpoczęła masową produkcję kart microSD typu UHS-I (Ultra High Speed-I). Nowe produkty odpowiadają na zapotrzebowanie rynku, na którym są wymagane karty pamięci o dużej pojemności i wysokiej wydajności. Dzięki tym cechom karty microSD UHS-I firmy Samsung mogą znaleźć zastosowanie w zaawansowanych urządzeniach przenośnych zgodnych ze standardem LTE takich jak smartfony i tablety. Nowy interfejs wysokiej szybkości UHS-I pozwala użytkownikom na odtwarzanie wysokiej jakości obrazów i wideo bezpośrednio z karty pamięci.

Nowe karty pamięci UHS-I mieszczą 16 GB danych. Do ich budowy wykorzystano 64-gigabitowe pamięci DDR2 wykonane w 20-nanometrowym procesie technologicznym oraz zaawansowany kontroler Samsunga obsługujący interfejs UHS-I.

Przeprowadzone testy pokazały, że karty microSD typu UHS-I mogą uzyskać maksymalną szybkość odczytu do 80 MB/s. Jest to wartość cztery razy wyższa od oferowanej dotychczas przez zaawansowane karty SD, które pracują z szybkością 21 MB/s.

Produkcja kart UHS-I microSD 16 GB rozpoczęła się w zeszłym miesiącu (marzec 2012 r.). W przyszłości firma Samsung planuje rozszerzyć ofertę o modele o wyższej pojemności. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Samsung.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze