LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Artykuły

ADA4051 i ADA4528 – nowe wzmacniacze operacyjne Analog Devices – redukcja szumu 1/f i offsetu napięciowego

Przewodnik po nowych wzmacniaczach operacyjnych Analog Devices

Analog Devices wydał skrócony przewodnik po wzmacniaczach operacyjnych swojej produkcji. W 56-stronicowym katalogu zawarto opis najważniejszych terminów technicznych używanych w katalogach wzmacniaczy operacyjnych oraz charakterystykę technologii produkcji. W dalszej części zamieszczono tabelę służącą do szybkiego wyszukiwania układów. Ten rodzaj pomocy jest przydatny dla osób znających już ofertę AD, sama tabela pomaga odnaleźć oznaczenie poszukiwanego elementu w odpowiedniej grupie wyrobów.

W zasadniczej części przewodnika przedstawiono nowości w każdej grupie wzmacniaczy produkowanych przez AD, charakteryzując ją na przykładzie jednego układu. Układy podzielono na dwie grupy, w zależności od pasma (BW<50 MHz i BW>50 MHz). W każdej z tych grup uwzględniono kolejne podziały.

Trzecia część przewodnika ułatwia dobór wzmacniaczy operacyjnych AD w zależności od zastosowań. Przedstawiono tu przykłady aplikacji energetycznych, sterowania procesami przemysłowymi, sterowania silnikami, medycznych, komunikacyjnych, audio, motoryzacyjnych, a także wojskowych i kosmicznych.

Przewodnik kończą opisy narzędzi przeznaczonych do projektowania aplikacji z użyciem wzmacniaczy operacyjnych AD oraz opisy zestawów ewaluacyjnych. Przydatną dla konstruktorów informacją będą na pewno rysunki obudów oraz footprinty.

Przewodnik dostępny jest w postaci cyfrowej, można go także pobrać poniżej.

Jarosław Doliński jest absolwentem Wydziału Elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Pracował w Przemysłowymi Instytucie Telekomunikacji oraz Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy, gdzie zajmował się konstruowaniem urządzeń transmisji danych. Współpracował z Zakładem Urządzeń Teatralnych m.in. w zakresie konstrukcji interkomów teatralnych i urządzeń dla inspicjentów. Brał także udział w pracach projektowych rejestratorów urządzeń wiertniczych i elektroniki montowanej na żurawiach mobilnych. Obecnie prowadzi firmę zajmująca się konstruowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych dla rehabilitacji i wspomagania treningu sportowego. Jest autorem czterech książek poświęconych elektronice i mikrokontrolerom, współpracuje ponadto z miesięcznikami „Elektronika Praktyczna”, „Elektronik” oraz „Świat Radio”.