LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy sterownik diod LED do podświetleń ekranów LCD firmy NJR

Firma New Japan Radio ogłosiła poszerzenie swojej oferty o sterownik diod LED do układów podświetlania małych i średnich paneli LCD, nazwany NJW4605. Jest on przeznaczony do zastosowania m.in. w sprzęcie samochodowym takim jak: nawigacje, ekrany służące rozrywce i panele kontrolne. W układzie zintegrowano trzy sterowniki o stałym prądzie oraz impulsową przetwornicę podwyższającą, co pozwala wysterować do 24 diod LED.

Do najważniejszych cech sterownika NJW4605 należy bardzo precyzyjna kontrola jasności diod i podawanego im prądu, scharakteryzowana rozdzielczością ustawiania współczynnika wypełnienia sygnału PWM oraz precyzją ustawienia wartości prąd. Dla NJW4605 pierwszy parametr wynosi 0.1%, natomiast drugi +/- 2%. Sprawia to, że sterownik firmy New Japan Radio dobrze nadaje się do paneli LCD wymagających wysokiej jakości jeśli chodzi o odtwarzanie kolorów.

Drugą cechą wyróżniającą opisywany sterownik jest funkcja stopniowego przyciemniania umożliwiająca naturalną kontrolę jasności bez konieczności angażowania procesora sterującego. Polega ona na tym, że przy zmianie jasności diod układ NJW4605 automatycznie interpoluje wartość pomiędzy bieżącą a następną wartością jasności i generuje stosowny sygnał PWM, odciążając CPU.

Kolejną ciekawą funkcją sterownika NJW4605 jest możliwość synchronizacji pracy wbudowanej przetwornicy z zegarem zewnętrznym, co redukuje interferencje radiowe. Taka zwiększona odporność na zaburzenia elektromagnetyczne, a także zakres temperatur pracy od -40 do +105°C predysponują układ do wykorzystania w systemach samochodowych.

Układ można zasilać napięciem od 6 do 30 V. Każdy z trzech sterowników o stałym prądzie może podawać od 10 do 80 mA na kanał, ze wspomnianą precyzją +/- 2%. Częstotliwość przełączania przetwornicy wynosi od 300 kHz do 1 MHz. Dodatkowe obwody zabezpieczające obejmują: zabezpieczenie przed zwarciem i rozwarciem, zabezpieczenie nadprądowe, termiczne, UVLO (Under Voltage Lockout) oraz przed zbyt dużym napięciem. Sterownik można kontrolować przez magistralę I2C, pozwalającą na zmiany prądu czy wykrywanie błędów.

Układ jest dostępny w obudowie SSPO32 o wymiarach 11 x 7.6 x 1.25 mm.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.