Nowe oscyloskopy WaveAce firmy LeCroy

Firma LeCroy zapowiada dwie nowe linie popularnych oscyloskopów z serii WaveAce – modele WaveAce 1000 i WaveAce 2000. Oscyloskopy WaveAce 1000 mogą próbkować z częstotliwością do miliarda próbek na sekundę (1 GS/s) i mają pamięć mieszczącą 2 miliony punktów (2 Mpts). Częstotliwość próbkowania dla linii WaveAce 2000 to 2 GS/s. Pamięć 24 kpts jest dostępna dla modeli dwu- i czterokanałowych o częstotliwości pracy od 70 MHz do 300 MHz. Wszystkie nowe oscyloskopy z serii WaveAce mają 7-calowy ekran panoramiczny oraz skuteczne narzędzia do wykrywania błędów, takie jak 32 pomiary automatyczne, wykonywanie operacji matematycznych na przebiegach, testowanie z maską, duża pamięć wewnętrzna, kontrola zdalna i nagrywanie przebiegów. Integracja z analizatorem logicznym LeCroy i generatorami przebiegów pozwala rozszerzyć możliwości testowania. Takie połączenie sprawia, ze oscyloskopy WaveAce doskonale wspomagają proces wykrywania błędów.

Narzędzia do pomiarów i testów

Standardowe 32 pomiary automatyczne WaveAce upraszczają proces przeprowadzania pomiarów. Duży 7-calowy, panoramiczny wyświetlacz może pokazać do pięciu pomiarów bez zasłaniania prezentowanych przebiegów, lub też wyświetlić zestawienie 32 pomiarów jednocześnie w odpowiednim oknie. Można odpowiednio dobierać parametry czasowe, tak aby wychwycić zależności między sygnałami w dwóch różnych kanałach. Oscyloskopy WaveAce udostępniają pięć funkcji matematycznych: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i FFT. Wynik FFT można oglądać w czterech różnych oknach z użyciem dwóch różnych skal pionowych, aby odpowiednio dostosować obraz sygnału w dziedzinie częstotliwości. Wbudowana funkcja testowania z maską pozwala na szybką identyfikację problemów i wskazuje, w którym miejscu one wystąpiły.

Pojemna pamięć wewnętrzna

Zapisywanie i przywracanie przebiegów oraz ustawień może znacząco skrócić czas testowania i znajdowania błędów. Wiele oscyloskopów nie dysponuje wystarczającą pamięcią wewnętrzną, zmuszając użytkownika do korzystania z zewnętrznego nośnika USB. W pamięci wewnętrznej WaveAce można zapisać do 20 przebiegów, 20 konfiguracji i dwa przebiegi odniesienia.

Kontrola zdalna

Wszystkie modele z serii WaveAce mają na przednim panelu port USB umożłiwiający zapisywanie zrzutów ekranu, przebiegów i konfiguracji w pamięci przenośnej. Z kolei port USB na panelu tylnym pozwala dołączyć komputer lub drukarkę. Łączenie i komunikacja z komputerem jest proste dzięki oprogramowaniu LeCroy WaveStudio, które daje pełen dostęp do wyświetlacza oscyloskopu, funkcji pomiarowych, danych o przebiegach i ustawień panelu przedniego.

Dodatkowe funkcje

Możliwości WaveAce 1000 oraz 2000 wykraczają poza standardowe działanie tego typu urządzeń. Można je na przykład w łatwy sposób połączyć z analizatorem logicznym LogicStudio 16 oraz generatorem arbitralnym WaveStation, a wtedy, po podłączeniu ich do jednego komputera, LogicStudio 16 i WaveAce stają się oscyloskopem analogowo-cyfrowym. Narzędzia do przechwytywania, obrazowania i pomiaru sygnałów analogowych, cyfrowych i magistral szeregowych znajdują się na jednym ekranie. LogicStudio 16 ma 16 kanałów, częstotliwość pracy 100 MHz i analizę logiczną do 1 GS/s podczas  wyzwalania i dekodowania I2C, SPI oraz UART. Podłączenie oscyloskopu WaveAce i WaveStation do jednego komputera pozwala na przesyłanie rzeczywistych sygnałów zarejestrowanych przez WaveAce do generatora WaveStation, aby odtworzyć je później. Sygnały zapisane w WaveStation można poddać obróbce komputerowej z wykorzystaniem licznych narzędzi matematycznych, filtrowania lub ręcznej edycji.

Łatwe i szybkie wykrywanie błędów

Wysoka wydajność i bogaty zestaw funkcji oscyloskopu WaveAce idą w parze z łatwą obsługą za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu użytkownika, działającego  w 11 różnych językach. Wszystkie najważniejsze ustawienia i menu są dostępne na przednim panelu poprzez pojedyncze naciśnięcie przycisku. Przyciśnięcie pokrętła V/Div powoduje przełączenie między stałym a zmiennym wzmocnieniem, a naciśnięcie pokrętła T/Div zmienia tryby powiększenia. Przyciski na przednim panelu otwierające i zamykające menu lub przełączające tryby są podświetlane, dzięki czemu wybrany tryb pracy jest zawsze widoczny dla użytkownika.

Dodatkowe informacje o produkcie można uzyskać na stronie www.lecroy.com lub przez infolinię +41 22 719 2228.

Dystrybutorem produktów LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02 – 784 Warszawa, tel/fax: (0-22) 641-61-96, www.ndn.com.pl.

O autorze