LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Reflektory do diod LED o wysokiej jasności firmy Khatod

Firma Khatod, specjalizująca się w projektowaniu podzespołów optoelektronicznych, zaprezentowała nowość w swojej ofercie: linię matryc reflektorów do zastosowania z diodami LED wysokiej jasności nazwaną PIXEL REFLECTOR. Składa się na nią pięć modeli o różnych liczbach reflektorów,  pozwalających na realizację wielu wariantów ułożenia przestrzennego diod.

Reflektory występują w wersjach o liczbach pikseli będących kolejnymi wielokotnościami 12, od 12 do 60 (ich nazwy to odpowiednio PIXEL 12, 24, 36, 48, 60). Zostały wyposażone w uchwyty mocujące, pozwalające na łatwy montaż do płytki PCB. Dzięki prostemu pomysłowi dają jednak ciekawe możliwości: usuwając uchwyty z jednej strony można łączyć wiele matryc ze sobą, otrzymując tym samym struktury o praktycznie dowolnej długości i szerokości. Ta elastyczność daje możliwość realizacji niezliczonej liczby konfiguracji przestrzennych.

System PIXEL REFLECTOR został przygotowany z myślą o diodach wysokiej jasności, generujących strumienie nawet ponad 600 lumenów. Reflektory są wykonane ze specjalnego tworzywa przeznaczonego do napylania próżniowego, typowego dla systemów reflektorów optycznych, dzięki czemu generują jednorodny strumień światła. Rezultatem jest wysokiej jakości strumień świetlny i wysoka sprawność świecenia. Producent zapewnia też, że reflektory PIXEL nadają się świetnie do współpracy z ciepłymi, białymi diodami LED i wyeliminowano w nich efekt żółtego pierścienia wokół diody. Reflektory PIXEL są zgodne ze specyfiacją UL94 dotyczącą palności tworzyw sztucznych, a także przygotowane do pracy na zewnątrz dzięki odpowiednim zabezpieczeniom przed promieniowaniem UV. Warto też zaznaczyć, że dają typową, kwadratową w przekroju wiązkę.

Do podstawowych zastosowań reflektorów PIXEL można zaliczyć: systemy oświetlenia przemysłowego, oświetlenia wnętrz, ulic, bilboardów oraz oświetlenia architektonicznego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.