Nowe switche ethernetowe dedykowane do urządzeń LOGO!

Siemens wprowadza do sprzedaży nowe switche Ethernetowe o oznaczeniu CMS 230 i CMS 12/24. Konstrukcja nowych modułów jest dopasowana swoją wydajnością i funkcjonalnością do pozostałych urządzeń z serii LOGO!, zapewniając bezproblemowy montaż i oszczędność miejsca.

Moduł CMS 230 jest przewidziany do pracy przy zasilaniu napięciami zmiennymi 110 i 230 V AC, natomiast moduł CMS napięciem stałym 12 i 24 V DC. W każdej z wersji zewnętrzne zasilanie jest podawane na listwę zaciskową.

Zarówno LOGO! CMS 230 jak i LOGO! CMS 12/24 wyposażono w cztery porty RJ45. Trzy z nich znajdziemy w dolnej części obudowy, a czwarty – dla szybkiego podłączenia programatora i diagnostyki – na ścianie czołowej.

Niezarządzane switche mogą połączyć dwa moduły logiczne albo zapewnić komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak panele operatorskie HMI, wyświetlacze lub programatory PG. Podobnie jak moduły logiczne LOGO!, nowe switche znajdą różnorodne zastosowania w rozmaitych branżach, mogą być stosowane również jako samodzielne elementy w łączeniu dowolnych urządzeń wyposażonych w interfejs Ethernet.

Więcej informacji o LOGO!: www.siemens.pl/logo

O autorze