LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zestaw uruchomieniowy dla mikrokontrolerów STM32F0

 

 

 

Firma IAR Systems poinformowała o rozszerzeniu oferty narzędzi ewaluacyjnych o zestaw uruchomieniowy (starter kit) dla mikrokontrolerów STM32F0 firmy STMicroelectronics, nazwany SK-STM32F051R8-JL.

Zintegrowany na płytce mikrokontroler to model STM32F051R8. Jego rdzeń ARM Cortex-M0 może pracować z częstotliwością taktowania do 48 MHz. Zasoby pamięci układu obejmują 64 kB pamięci Flash i 8 kB pamięci SRAM. Mikrokontroler wyposażono w peryferia takie jak: interfejsy komunikacyjne (HDMI CEC, SPI, I2S, USART, I2C), unikalny 96-bitowy identyfikator, układy licznikowe i czasowe, kontroler przycisków pojemnościowych, komparatory analogowe, przetwornik A/C i C/A, moduł DMA, porty I/O, jednostka do obliczania CRC, wewnętrzne oscylatory (8 MHz, 40 kHz). Układ STM32F051R8 może być zasilany napięciem o wartości od 2.0 do 3.6 V i jest oferowany w obudowie LQFP64.

Oprócz mikrokontrolera, na płytce producent umieścił szereg komponentów dodatkowych. Należą do nich: 4 diody LED, 3 przyciski mechaniczne (2 użytkownika i RESET), 6 przycisków pojemnościowych, wyświetlacz LCD, czujnik oświetlenia i odległości, potencjometr, akcelerometr oraz obwód zasilania. Wyposażenie płytki uzupełniają gniazda i złącza: na słuchawki/głośniki, zasilania, do programowania/debugowania (JTAG, SWD, Trace) i komunikacji (UART HDMI CEC).

W zestawie użytkownik otrzymuje płytkę ewaluacyjną, interfejs sprzętowy (programator/debuger) J-Link for STM32, pakiet do tworzenia i rozwijania oprogramowania IAR Embedded Workbench for ARM (wersję pełną 30-dniową oraz wersję z ograniczeniem generowania kodu wynikowego do 16 kB bez limitu czasu użytkowania), narzędzie do tworzenia maszyn standów visualSTATE i przykładowe aplikacje w postaci kodu źródłowego, napisane specjalnie dla płytki.

Zestaw oferowany jest w cenie 159 Euro. Można go nabyć w internetowym sklepie na stronie www firmy IAR Systems.