LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Promocyjna cena płytek ewaluacyjnych z układem FPGA iCE40 firmy Lattice Semiconductor

 

 

 

 

Firma Lattice Semiconductor poinformowała, że będące w jej ofercie płytki ewaluacyjne z serii iCEblink40 z układem FPGA iCE40 można obecnie nabyć w promocyjnej cenie 19 USD.

Płytka iCEblink40-HX (High Performance) jest dostarczana z układem iCE40HX1K-VQ100 (72 konfigurowalnych wejść/wyjść), natomiast płytka iCEblink40-LP (Low Power) jest dostarczana z układem iCE40LP1K-QN84 (67 konfigurowalnych wejść/wyjść). Oba układy oferują 1280 tablic wartości funkcji LUT (Look-Up Tables) oraz 64 kilobitów pamięci na strukturze półprzewodnikowej.

Obie płytki są zasilane przez złącze USB. Oprócz układu FPGA, na każdej płytce znajduje się pamięć SPI Flash, pojemnościowe przyciski dotykowe oraz diody LED.

Zarówno zestaw ewaluacyjny iCEblink40-HX1K, jak i iCEblink40-LP1K można nabyć przez stronę internetową firmy Lattice Semiconductor. Promocja obowiązuje do 31 października 2012 roku.

Układy FPGA z rodziny ICE40 są wykonane w procesie technologicznym 40 nm CMOS. Rodzina ICE40 obejmuje serie układów HX (High Performance) oraz LP (Low Power). Układy ICE40 są przeznaczone do zastosowania w aplikacjach konsumenckich i mobilnych (takich jak tablety czy smartfony), w których wymagane są programowalne układy logiczne o niskim zużyciu energii, niskim koszcie i małych rozmiarach. Więcej informacji na temat układów rodziny iCE40 znajduje się na stronie. Oprogramowanie dla układów iCE40 można tworzyć przy wykorzystaniu pakietu iCEcube2. Pakiet ten można również wykorzystać do uruchomienia dołączonych do zestawu programów demonstracyjnych.