electronica 2012 – 25. Światowe Branżowe Targi Komponentów, Systemów i Zastosowań Elektroniki

 

 

 

W dniach 13.11.2012  – 16.11.2012 r. w Monachium odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja najważniejszych i największych na świecie Targów Komponentów, Systemów i Zastosowań Elektroniki – electronica 2012. Impreza ta ma miejsce niezmiennie od 1964 roku w cyklu dwuletnim i odbywa się na Monachijskich Terenach Targowych Messe München – zaliczanych do jednych z największych i najnowocześniejszych ośrodków targowych na świecie.

Targi electronica to światowa i wiodąca platforma biznesowa, która jest bezkonkurencyjna w swojej formie i ceniona na międzynarodowej arenie. Wystawa electronica jest ukierunkowana na kluczowe technologie i stawia na pierwszym miejscu nowe trendy, dzięki czemu zapewnia uczestnikom globalną orientację we wszystkich gałęziach przemysłu elektronicznego. Każda edycja targów electronica skupia tysiące wystawiających się firm z branży elektronicznej, dzięki czemu gwarantuje odwiedzającym szeroką gamę usług informacyjnych oraz produktów począwszy od komponentów, przez systemy, aż po zastosowanie i usługi. Wystawcy targów electronica to wybitni eksperci w branży elektronicznej, którzy zaprezentują Państwu atrakcyjne oferty, odpowiednie produkty oraz obecne i przyszłościowe rozwiązania z dziedziny elektroniki motoryzacyjnej i przemysłowej, systemy wbudowane i bezprzewodowe technologie komunikacyjne, medyczny sprzęt elektroniczny i MEMS. Organizatorzy targów electronica stawiają na rozwój, dlatego podczas targów zaprezentowane zostaną konkretne produkty, a także praktyczne rozwiązania na najwyższym poziomie technicznym.

Oferta nadchodzącej edycji targów electronica będzie bardzo szeroka i obejmie m.in. następujące zagadnienia: półprzewodniki, elementy pasywne, pomiary i badania, wyświetlacze, czujniki, systemy wbudowane, zasilanie, płyty okablowane (i inne nośniki połączeń i EMS), elektronika samochodowa, elektromechanika/peryferia systemowe, bezprzewodowe technologie komunikacyjne, electronics Design (ED/EDA), elementy systemu, systemy micronano.

Targi electronica ze względu na swój wiodący charakter wśród imprez o podobnym profilu są również doskonałym miejscem do prezentacji wszelkich innowacji w branży – technologii przyszłości. Podczas nadchodzącej edycji tej imprezy szczególny nacisk położony będzie na nowinki z zakresu:

  • e-mobility / automotive,
  • systemy wbudowane (embeddes systems),
  • inteligentne rozwiązania energetyczne (smart-energy solutions),
  • energoelektronika.

Oprócz nowości w zakresie produktów oraz cennych informacji, targi electronica to także ciekawe wykłady, dyskusje i konferencje skierowane do fachowców. Wykłady i fora dyskusyjne poświęcone zostaną aktualnym tematom branży oraz umożliwią fachowcom wymianę wiedzy i doświadczeń. Szczególnym wydarzeniem w czasie trwania targów electronica będą electronica automotive conference i Wireless Congress – konferencje i panele dyskusyjne poświęcone najnowszym technologiom i innowacjom.

  • electronica automotive conference – światowa, dwudniowa konferencja, która ma na celu stanie się jedną z wiodących konferencji w branży. Pierwszego dnia konferencji zaplanowano strategiczne wykłady wykwalifikowanych managerów przemysłu półprzewodników, kooperacyjnego i samochodowego. Podczas drugiego dnia konferencji zaprezentowane zostaną aktualne projekty dla przemysłu samochodowego, OEMs, producentów podzespołów i twórców oprogramowań. W 2010 r. konferencja miała międzynarodowy charakter i przyciągnęła 337 uczestników, w tym 43% uczestników pochodziła spoza Niemiec.
  • Wireless Congress 2012: Systems & Applications – prelegentami kongresu będą uznani specjaliści z branży, którzy w centrum uwagi postawią znaczący postęp dzisiejszej i przyszłościowej technologii bezprzewodowej. Kongres Wireless congress 2012 zajmować się będzie aplikacjami bezprzewodowymi, stanowiąc impuls dla badań i rozwoju w przemyśle elektronicznym, między innymi w takich dziedzinach jak technologie bluetooth, czy też zarządzanie energią.
  • embedded platforms conference – to forum komunikacji służące do wyboru przyszłościowych platform sprzętowych i programowych. Czołowi dostawcy branży elektronicznej, jak również niezależni eksperci dokonają prezentacji i wglądu w ekosystemy nowoczesnych platform wbudowanych. Udział w konferencji umożliwi uczestnikom łatwość wyboru przyszłych wbudowanych platform i optymalizacji istniejących.

Pełna ferta programu ramowego dostępna jest na stronie www targów.

Równolegle z targami electronica, na powierzchni 10.000 m², w hali C1 odbędą się po raz trzeci Międzynarodowe Branżowe Targi Rozwoju i Produkcji Elementów Hybrydowych hybridica 2012. Targi hybridica zaprezentują cały łańcuch wartości od produktu wstępnego, przez produkcję, aż po gotowe elementy hybrydowe z metalu, tworzyw sztucznych i ceramiki. Bilet wstępu na targi electronica uprawnia do odwiedzenia targów hybridica. W rezultacie te obydwa tak ważne wydarzenia będą ze sobą ściślej powiązane. Szczegółowe informacje dotyczące targów hybridica zamieszczone są na stronie.

Na stronie internetowej www.targiwmonachium.pl w zakładce Planowanie podróży a następnie Biura podróży można znaleźć adresy współpracujących z targami electronica biur, które kompleksowo zajmą się organizacją pobytu na targach.

Bilety wstępu na targi można zakupić na miejscu w kasach targowych oraz w przedsprzedaży poprzez zarejestrowanie się i złożenie zamówienia w internecie na stronie www.electronica.de.

Ceny biletów wstępu na targi electronica 2012:

  Cena w przedsprzedaży Cena w kasach targowych
Bilet 1-dniowy (jednorazowe wejście)* 26,50 € 33,00 €
Bilet 2-dniowy* 45,00 € 56,00 €
Bilet na całe targi* 61,00 € 76,00 €

* Katalog wystawców wliczony jest w cenę biletu wstępu i można go odebrać przy wejściu na targi. Katalog będzie dostępny do wyczerpania nakładu.

Więcej informacji na temat procedury zamawiania biletów wstępu na targi można uzyskać kontaktując się z Biurem Targów Monachijskich w Polsce:

Biuro Targów Monachijskich w Polsce
ul. Biała 4, 00-895 Warszawa
kontakt: Agnieszka Lenartowicz
tel. 22 620 44 15, faks: 22 624 94 78
e-mail: info@targiwmonachium.pl
lub na stronie: www.electronica.de

O autorze