Zestawy ewaluacyjne dla układów komunikacji radiowej nRF51

 

 

 

Niedawno pisaliśmy o nowej rodzinie transceiverów radiowych firmy Nordic Semiconductor, nazwanej nRF51. Nie minęło wiele czasu, a producent poszerzył swoją ofertę o niewielkich rozmiarów zestawy ewaluacyjne dla tych układów. Są one zasilane bateryjnie i pozwalają na testowanie wykorzystujących je systemów w rzeczywistych warunkach pracy.

Zestawy są dostępne dla dwóch układów SoC z rodziny nRF51: nRF51822 oraz nRF51422. Pierwszy realizuje komunikację z wykorzystaniem stosu protokołów Bluetooth low energy, drugi – z wykorzystaniem stosu ANT/ANT+ firmy Dynastream Innovations. Oprócz części radiowej, układy te wyposażone są w 32-bitowy procesor z rdzeniem ARM Cortex-M0. Firma opracowała dla nich architekturę oprogramowania oddzielającą stos protokołów od kodu aplikacji użytkownika, co ma znacznie ułatwić pracę projektantom.

Zestawy ewaluacyjne składają się z płytki ewaluacyjnej z układem nRF51x oraz klucza USB z drugim układem. Płytka daje dostęp do wszystkich pinów GPIO układu poprzez złącza szpilkowe i wyposażona jest w złącze do baterii pastylkowej, a także: dwa przyciski, dwie diody LED, przetwornicę DC/DC odłączaną programowo, piny do pomiaru prądu oraz system J-Link firmy Segger. Ten ostatni pozwala programować i debugować transceiver oraz komunikować się z nim przez UART za pośrednictwem USB. Zarówno płytka, jak i klucz USB mają zrealizowane na płytkach PCB anteny paskowe.

Zestawy są kompatybilne z przykładowymi programami dostępnymi w pakiecie nRF51 Series SDK, a ich cena wynosi 99 USD.

Szczegółowych informacji można znaleźć na stronach produktowych zestawów: dla układu nRF51822 i dla układu nRF51422.

O autorze