Przemysłowe serwery urządzeń firmy AK-Nord

 

 

Niemiecki producent zaprezentował dwa modele sprzętowych serwerów urządzeń służących do integracji terminali wykorzystujących łącze szeregowe w sieci przemysłowej. Urządzenia nazwane zostały AK-RailPort-XXL i AK-RailPort-XXR.

AK-RailPort-XXL oprócz złącza Ethernet, wyposażony jest w dwa porty RS232 (D-Sub) oraz dwa RS485 (3 styki), z których każdy pozwala na transmisję z przepływnością do 1000000 bodów i niezależną konfigurację. Urządzenie może pracować w charakterze klienta TCP/UDP z obsługą do 10 równoległych połączeń, serwera TCP/UDP, jako klient poczty elektronicznej (także wysyłać i odbierać emaile), serwer FTP, LPR, SYSLOG lub klient DYNDNS. Co więcej, możliwa jest emulacja modemu, automatyczne łączenie, praca w trybie tunelowym i inne funcie. Dostępny jest też dodatkowy port dla kart pamięci SD, pozwalający zapisywać wzory stron WWW lub aplety JAVA.

AK-RailPort-XXL ma wszystkie funkcje modelu XXR, a dodatkowo jest wyposażony w bezprzewodowy interfejs LAN (802.11b/g/n 1T1R) i niewielką antenę. Ma także zaimplementowane niezbędne funkcje bezpieczeństwa, takie jak WEP 64- i 128-bitowy, WPA1 i WPA2. Maksymalna przepustowość przy pracy w standardzie 802.11n wynosi 150 Mb/s.

Cechy wspólne dla obu serwerów: możliwość montowania na szynie DIN, stopień ochrony IP30, sterowanie przez protokół Telnet/z poziomu przeglądarki/przez interfejs szeregowy, kopatybilność z systemami operacyjnymi Windows (7/Vista/2003/2000/XP/NT 4.0/ME/98)/Linux/UNIX.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze