Nowy typ miniaturowych złączy BNC

 

 

Firma Amphenol, która opracowała popularne złącza BNC, poszera swoją ofertę o złącza High Density BNC, mniejsze o 51% od standardowych BNC i o 39% od Mini-BNC. Nowe złącza BNC można montować w matrycach o rastrze 8 mm, co oznacza, że na panelu o wymiarach 2.5 x 2.5 cala zmieści się ich 64. Dla porównania – tradycyjnych złączy BNC można na takim panelu umieścić tylko 16.

Złącza HD-BNC są wyposażone w system zatrzaskowy Bayonet i cechują się wytrzymałością przynajmniej 500 cykli łączenia-rozłączania. Styk męski wykonany jest ze złoconego mosiądzu, a żeński ze złoconego brązu berylowego. Z takiego brązu, pokrytego niklem wykonane są też styki zewnętrzne, a obudowy i pozostałe części zrobione są z niklowanego mosiądzu.

Złącza mają impedację 75 Ω, mogą pracować z sygnałami o częstotliwościach do 6 GHz i z napięciami do 175 VRMS. Odporność na przebicia (Dielectric Withstanding Voltage) określona jest na 500 V. Rezystancja samego złącza wynosi 5 mΩ dla styku wewnętrznego i 2.5 mΩ dla zewnętrznego, a rezystancja izolacji – co najmniej 10 GΩ. Straty odbiciowe wynoszą 30 dB przy 3 GHz.

Złącza HDBNC mogą współpracować z popularnymi kablami Belden 1694 i 1855, Image 360 czy DS3/DS4 i spełniają wymagania standardów SMPTE 292M i 424M, należących do rodziny norm dla systemów telewizyjnych HD-SDI. Złącza tego typu mogą znaleźć zastosowanie w profesjonalnym sprzęcie telewizyjnym, okablowaniu sieciowym, centralkach telekomunikacyjnych, systemach medycznych i satelitarnych.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze