LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Atollic TrueSTUDIO – teraz także dla mikrokontrolerów dwurdzeniowych

 

 

 

 

Firma Atollic poinformowała, że udostępniane przez nią środowisko programistyczne TrueSTUDIO w najnowszej wersji 3.2 umożliwia tworzenie oprogramowania dla układów z dwoma rdzeniami mikroprocesorowymi.

Coraz więcej producentów mikrokontrolerów rozszerza swoją ofertę o układy z dwoma rdzeniami. Jednym z nich jest Freescale, który oferuje rodzinę nazwaną Vybrid (szerzej o tych mikrokontrolerach pisaliśmy tutaj). W każdym układzie z tej serii zintegrowano rdzeń ARM Cortex-A4, rdzeń ARM Cortex-A5, pamięć oraz szereg zasobów wewnętrznych, którymi sterować może każdy z rdzeni. Mikrokontrolery te mogą być wykorzystywane np. w aplikacjach czasu rzeczywistego (realtime applications), w których czas reakcji na przerwania jest ściśle określony.

Dzięki dwurdzeniowej architekturze mikrokontrolera programista jest w stanie rozdzielić przewidziane dla aplikacji zadania pomiędzy oba rdzenie, usprawniając tym samym proces wykonywania zadań. Aby jednak zrobić to efektywnie, wymagany jest dedykowany do tego celu pakiet narzędzi. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom firma Atollic usprawniła swoje środowisko programistyczne TrueSTUDIO dodając w nim możliwość pisania kodu dla układów dwurdzeniowych Freescale Vybrid oraz debugowania jednocześnie obu rdzeni tych układów. Dzięki temu programista za pomocą jednego IDE może pisać kod, a następnie testować jego zachowanie w rzeczywistych warunkach.

Autoryzowanym dystrybutorem pakietu TrueSTUDIO w Polsce jest KAMAMI.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!