Seminarium internetowe dotyczące cyfrowych izolatorów Silicon Labs Si87xx

 

 

 

23 października 2012 r. firma AVNET Memec zorganizuje seminarium internetowe dotyczące cyfrowych izolatorów Si87xx firmy Silicon Labs.

Izolatory Si87xx Labs dzięki kompatybilności wyprowadzeń stanowią zamienniki dla popularnych transoptorów o szybkości transmisji danych do 15 Mb/s. Układy te izolują przesyłane sygnały cyfrowe i zapewniają dużą wydajność, niezawodność oraz elastyczność zastosowania, niespotykane w rozwiązaniach transoptorów. Układy Si87xx bazują na opatentowanej przez firmę Silicon Labs technologii izolacji CMOS zapewniającej niski pobór mocy i dużą szybkość działania, oraz są odporne na przypadki zużycia obserwowane w transoptorach, których wydajność zmniejsza się wraz ze wzrostem temperatury, zwiększeniem prądu przewodzenia i długim czasem eksploatacji. W rezultacie, układy Si87xx oferują dłuższą żywotność i znacznie wyższą niezawodność w porównaniu z transoptorami. W zamówieniach dostępne są opcje wyjścia typu otwarty kolektor z lub bez wbudowanego rezystora podciągającego (pull-up resistor) (podwyższającego poziom napięcia w stanie wysokim) oraz pinu uaktywniającego wyjście.

Seminarium internetowe wprowadza w zagadnienia techniki transoptorowej. Podsumowanie możliwości transoptora jest omawiane na końcu pierwszej części. Sesja szkolenia na temat cyfrowego izolatora CMOS z serii Si87xx obejmuje wszystkie aspekty związane z obsługą, zastosowaniem, wydajnością i niezawodnością układu Si87xx. Druga część kończy się konkluzją na temat rzeczywistych problemów stwarzanych przez transoptory oraz ich eliminowaniu dzięki stosowaniu układów Si87xx.

Więcej informacji o seminarium, w tym formularz rejestracyjny, można znaleźć na stronie www firmy AVNET Memec.

O autorze