USB-II16-OEM – nowe cyfrowe interfejsy wejściowe Acces I/O Products

 

 

 

 

USB-II16-OEM to nowa seria podłączanych przez USB modułów interfejsowych, wyposażonych w izolowane optycznie wejścia sygnałowe, oferowanych przez firmę Acces I/O Products. Przeznaczone są one do komputerów i pozwalają na akwizycję sygnałów w zaszumionych środowiskach przemysłowych.

Moduły USB-II16-OEM mają format standardowych płytek PC/104 (90 x 96 mm). Występują w trzech wersjach wyposażonych w 4, 8 lub 16 niespolaryzowanych wejść cyfrowych izolowanych optycznie (500 V) zarówno między sobą, jak i od komputera, z którym współpracują. Wejścia można wysterowywać napięciami od 3 do 31 V DC lub AC RMS o częstotliwościach od 40 Hz do 10 kHz. Kanały wejściowe są dostępne poprzez zaciski śrubowe o kącie 45°, co jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem, lub poprzez 34-pinowe złącze szpilkowe. Na wyposażeniu jest zestaw filtrów, z którego można wybierać za pomocą zworek zakładanych na złącze szpilkowe.

Moduły wykorzystują USB 2.0 high-speed, są kompatybilne także z USB 1.1 oraz 3.0 i działają w trybie Plug&Play. Dla urządzeń dostępny jest sterownik obsługujący transmisję high-speed (bez HID) i stosowny sterownik LabVIEW.

Moduły USB-II16-OEM sprawdzą się w systemach wymagających transmisji dobrej jakości, w szczególności w sprzęcie pomiarowym, testerach i urządzeniach sterujących procesami. Płytki zostały zaprojektowane pod kątem zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych, są wyposażona we wzmocniony port USB typu B i mogą pracować w temperaturach od 0 do 70°C, a opcjonalnie dostępne są wersje o rozszerzonym zakresie temperatur, od -40 do +85°C. Płytki zasilane są napięciem 5 V i pobierają typowo prąd 30 mA.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze