Innowacje firmy RS Components w zakresie projektowania elektroniki

 

 

 

Firma RS Components ogłosiła rozszerzenie swojej oferty o najnowsze rozwiązania będące częścią programu profesjonalnego wsparcia dla inżynierów elektroniki i działów zakupów w procesie wyszukiwania komponentów, projektowania i zakupów online. Wśród nowości w zakresie bezpłatnych rozwiązań technicznych wspierających całość procesu projektowania elektroniki, znajdują się:

  • DesignSpark PCB wersja 4.0 – narzędzie do projektowania PCB, wyposażone teraz w dostęp do biblioteki komponentów, tworzenia plików produkcyjnych oraz funkcji wyceny listy części przygotowywanego projektu (BOM);
  • ModelSource – nowa biblioteka komponentów działająca w przeglądarce, do pobrania w DesignSpark, internetowej społeczności RS Components dla inżynierów i projektantów elektroniki.

Wersja 4.0 DesignSpark PCB, bezpłatnego oprogramowania do projektowania układów PCB, integruje istniejące biblioteki z ModelSource, nową, wyjątkową biblioteką komponentów online, która dostępna jest bezpłatnie jako samodzielne narzędzie za pośrednictwem strony DesignSpark.

Biblioteka ModelSource zawiera ponad 80 000 schematów i obudów od czołowych producentów i jest dostępna do pobrania w ponad 20 różnych formatach kompatybilnych z najpopularniejszymi pakietami oprogramowania do projektowania PCB. Dodatkowo zawiera ponad 30 000 modeli 3D w 24 formatach do popularnego oprogramowania mechanicznego 2D. Biblioteki są zsynchronizowane z ofertą RS w zakresie podzespołów i umożliwiają inżynierom skoncentrowanie się na innowacjach, badaniach i rozwoju, zamiast tworzenia podstawowych modułów projektu.

Nowa funkcja Bill of Materials (BOM) Quote zintegrowana w ramach DesignSpark PCB wersji 4.0, pozwala uzyskać natychmiastową wycenę komponentów projektowania PCB. Narzędzie automatycznie generuje raport użytkownika BOM, używając numerów części RS wbudowanych w nowe biblioteki komponentów PCB.

Kolejną funkcją pozwalającą zaoszczędzić czas, która znalazła się w nowej wersji oprogramowania jest PCB Quote, która udostępnia niezależne porównania wycen różnych producentów podzespołów PCB, w oparciu o specyfikacje podane przez projektanta. Inżynier uzyskuje bezpośrednią wycenę u wybranego podwykonawcy PCB.

DesignSpark PCB wersja 4.0 i ModelSource dostępne są na stronie www.designspark.com, stworzonej w celu wspierania inżynierów w procesie projektowania poprzez informacje z zakresu projektowania, recenzje i blogi oraz bezpłatne narzędzia projektowe. Strona ta obecnie liczy ponad 90 000 zarejestrowanych użytkowników.

O autorze