Energy Micro rozpoczyna współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą

 

 

 

 

Energy Micro, producent energooszczędnych mikrokontrolerów i układów radiowych,  powiększa swoje krakowskie centrum projektowe. Firma rozpoczyna również współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych i nowoczesnych polskich uczelni wyższych – Akademią Górniczo-Hutniczą – by wzajemnie wspomagać rozwijanie umiejętności niezbędnych w  toku pracy inżynierskiej w nowoczesnym przemyśle półprzewodnikowym.

Centrum Projektowe Energy Micro w Krakowie zostało otwarte w lipcu 2012 roku i obecnie pracuje w nim zespół inżynierów oprogramowania wbudowanego, specjalizujących się w tworzeniu protokołów radiowych. Firma zamierza w najbliższym czasie poszerzyć swoją działalność w Polsce poprzez utworzenie zespołu projektantów i testerów układów scalonych, co pozwoli przyspieszyć opracowywanie nowoczesnych, innowacyjnych i energooszczędnych mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M oraz układów radiowych.

Oprócz powiększania zespołu projektantów, Energy Micro blisko współpracuje z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą, starając się pomóc stworzyć lepsze środowisko do nauki dla studentów kierunków technicznych. Dzięki współpracy z Energy Micro uczelnia będzie mogła lepiej rozwijać badania, projekty i programy zajęć z dziedziny mikrokontrolerów.

Energy Micro ma centra projektowe w Norwegii i w Polsce. Decyzję powiększenia polskiego zespołu zarząd firmy uznaje za ważną i strategiczną. Współpraca z lokalnymi uczelniami, w tym z AGH, jest ważnym krokiem na drodze do ukierunkowania nauki na studiach technicznych w taki sposób, by absolwenci mieli lepsze umiejętności i by lepiej odpowiadały one potrzebom rynku, co pozwoli w przyszłości zapewnić Energy Micro dobry rozwój.

Obecnie, chcąc rozbudować istniejący zespół, Energy Micro poszukuje nowych pracowników. Lista ofert pracy w firmie dostępna jest pod adresem: www.energymicro.com/careers.

O autorze