Konkurs uniwersytecki „Analog Design Contest 2013” firmy Texas Instruments

 

 

 

 

Firma Texas Instruments ogłosiła akademicki konkurs „Analog Design Contest 2013” na projekt wykorzystujący układy analogowe z oferty tej firmy. 

Każdy konkursowy projekt musi wykorzystywać co najmniej trzy różne układy firmy Texas Instruments: trzy układy analogowe lub dwa układy analogowe i mikrokontroler/mikroprocesor. Układy analogowe mogą zostać wybrane z następujących kategorii produktów: wzmacniacze, układy licznikowe (czasowe), komparatory, konwertery danych, układy interfejsowe, układy zasilania, układu radiowe, przełączniki, czujniki temperatury. Inne układy z oferty producenta również mogą zostać użyte, jednak nie będą liczone w ramach wymaganych w konkursie układów.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci technicznych uczelni wyższych. Dopuszczalne jest tworzenie grup projektowych od 2 do 5 osób.

W pierwszym etapie konkursu wybranych zostanie dwadzieścia zespołów, które awansują do drugiego etapu konkursu. Każdy z tych zespołów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 USD. W drugim etapie konkursu wybrane zostaną cztery najlepsze zespoły, które ponownie mogą liczyć na nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce przewidziana jest nagroda w wysokości 10000 USD, za drugie miejsce 5000 USD, a za trzecie i czwarte miejsce 2500 USD.

Szczegółowe informacje o konkursie „TI Analog Design Contest 2013” można znaleźć na stronie www firmy Texas Instruments.

Ostateczny termin zgłaszania uczestnictwa w konkursie: 28.02.2013 r.

Laureatami poprzedniej edycji konkursu „TI Analog Design Contest” są studenci Politechniki Warszawskiej (pisaliśmy o tym tutaj).

O autorze