Narzędzia programistyczne do implementacji komunikacji iDigi w mikrokontrolerach Kinetis

 

 

 

 

Firmy Freescale i Digi poinformowały o dostępności bezpłatnego zestawu narzędzi programistycznych o nazwie „iDigi Connector for MQX RTOS”. Pakiet ten umożliwia łatwe dodanie do aplikacji dla systemu wbudowanego funkcjonalności polegającej na komunikowaniu się w ramach platformy iDigi. Opracowane narzędzia są przeznaczone dla mikrokontrolerów Freescale Kinetis, które pracują pod systemem operacyjnym czasu rzeczywistego MQX.

iDigi to tak zwana „chmura obliczeniowa” (model przetwarzania oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez usługodawcę), a konkretnie chmura typu PaaS (Platform as a Service). Za jej pomocą i przy wykorzystaniu protokołu TCP (Transmission Control Protocol) tworzona jest sieć (zwana przez producenta jako „Internet of ANYthing”), w której urządzenia mogą wymieniać między sobą dane. Dane te są udostępniane użytkownikom za pomocą dedykowanych do tego celu aplikacji. Firma Digi jako zastosowania platformy iDigi wymienia różnego typu aplikacje M2M np. z zakresu zastosowań medycznych, zdalnego sterowania i „smart-energy”. Przykładowe zastosowania to system automatycznego odczytu danych z liczników mediów, system śledzenia floty pojazdów i system zarządzania inteligentnym budynkiem.

„iDigi Connector for MQX RTOS” składa się z bibliotek, pluginów, narzędzi dodatkowych oraz przykładów. Narzędzia te współpracują ze środowiskiem do tworzenia oprogramowania CodeWarrior firmy Freescale. Jako platforma sprzętowa do celów ewaluacyjnych mogą zostać wykorzystane płytki systemu Tower, w tym np. TWR-K60N512-KIT i TWR-K60D100M-KIT.

Więcej informacji można znaleźć w broszurze informacyjnej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmy Freescale. „iDigi Connector for MQX RTOS” można pobrać ze strony firmy Digi.

 

O autorze